Zamknij

Adrian Mierzejewski - kim jest piłkarz z blisko rekordowym transferem? [WIEK, INSTA]

Redakcja
06.07.2018 13:58
Adrian Mierzejewski - kim jest piłkarz z blisko rekordowym transferem? [WIEK, INSTA]
fot. instagram.com/adrian.mierzej1986

Kim jest Adrian Mierzejewski? Piłkarz był bliski pobicia rekordu transferowego ligi australijskiej. Za 1,3 mln dol. trafił do chińskiego Changchun Yatai. Sprawdzamy, co warto wiedzieć o polskim zawodniku - zarobki, Instagram, wiek.

Adrian Mierzejewski - kim jest piłkarz, który był bliski pobicia rekordu transferowego? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat polskiego zawodnika i odpowiadamy na jedne z najczęściej zadawanych pytań.

» Mundial 2018: mecze półfinału MŚ - kiedy i kto z kim gra? [TERMINARZ] «

Adrian Mierzejewski - kim jest piłkarz z milionowym transferem?

Adrian Mierzejewski został zawodnikiem chińskiego Changchun Yatai. Polski sportowiec podpisał półtoraroczny kontrakt, a jego nowy klub zapłacił za niego Sydney FC sumę równą 1,3 mln dolarów. Piłkarz był zatem blisko pobicia rekordu transferowego!

adek

Adrian Mierzejewski jest wychowankiem szkółki piłkarskiej Naki Olsztyn, w której trenował pod okiem Andrzeja Nakielskiego. Później trafił do II-ligowego Stomilu Olsztyn, a następnie powrócił do Naków. Zimą 2004 roku przeniósł się do Wisły Płock. W sezonie 2005/2006 zdobył z klubem Puchar Polski. W 2007 został wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec, jednak po sezonie wrócił do Płocka. W 2008 podpisał kontrakt z Polonią Warszawa. Dwa lata później został laureatem plebiscytu tygodnika "Piłka Nożna" w kategorii "Ligowiec Roku 2010".

W 2011, za 5,25 mln euro, został zawodnikiem tureckiego klubu - Trabzonspor. Następnie podpisał trzyletnią umowę z saudyjskim klubem All-Nassr. W 2016 roku natomiast podpisał roczny kontrakt z emirackim klubem Al-Sharjah. Rok później zawarł trzyletni kontrakt z australijskim klubem Sydney FC. W kwietniu 2018 został wybrany piłkarzem sezonu 2017/2018 australijskiej A-League. Teraz Adrian Mierzejewski będzie zawodnikiem chińskiego Changchun Yatai.

Adrian Mierzejewski - wiek, Instagram, zarobki

Adrian Mierzejewski urodził się 6 listopada 1986 w Olsztynie. Piłkarz w tym roku skończy 32 lata. Ma 176 cm wzrostu. Gra głównie na pozycji ofensywnego pomocnika. Dodatkowe pozycje to prawy i lewy napastnik. Jak już wspominaliśmy powyżej, ostatnio Changchun Yatai zapłacił za Adriana Mierzejewskiego Sydney FC sumę równą 1,3 mln dolarów.

Sportowiec aktywny jest także w mediach społecznościowych. Adriana Mierzejewskiego na Instagramie można znaleźć pod nazwą: adrian.mierzej1986. 

mierz
c
b

RadioZET.pl/JW