Zamknij

Adwent 2017 - kiedy się zaczyna? [DATA]

Redakcja
16.11.2017 11:54
Adwent 2017 - kiedy się rozpoczyna? [DATA]
fot. www.pixabay.com/pl

Adwent 2017 - od kiedy do kiedy trwa? Tradycyjnie jest to niezwykle ważny czas w tradycji kościoła katolickiego. Kiedy się rozpoczyna?

Adwent to w kościołach chrześcijańskich czas zadumy i wyczekiwania narodzin Jezusa Chrystusa. Początek adwentu zawsze rozpoczyna się od niedzieli, która wypada najbliżej uroczystości św. Andrzeja Apostoła.

Adwent 2017 - kiedy się rozpoczyna? [DATA]

Adwent w kościele katolickim trwa dokładnie 4 niedziele, choć jego długość liczona w dniach nie jest stała. Wynosić może od 22 do 28 dni. Pierwsza niedziela adwentu rozpoczyna w kościołach chrześcijańskich rok liturgiczny. Jest to niezwykle ważny czas w tradycji tego kościoła. Dominuje wtedy kolor fioletowy, symbolizujący czas pokuty i pojednania z Bogiem.

>> Piosenka roratnia 2017: TEKST - Strażnik Skarbów [RORATY 2017]

Adwent 2017 zacznie się w niedzielę 3 grudnia i potrwa dokładnie 22 dni. Ostatnim dniem Adwentu jest 24 grudnia, czyli Wigilia Bożego Narodzenia. Czas adwentu 2017 dzielimy na dwa okresy. Od pierwszej niedzieli adwentu do 16 grudnia przypada czas oczekiwania na narodziny Chrystusa. Druga część adwentu nazywana jest bezpośrednim czasem przygotowań do święta Narodzenia Pańskiego.

Początek adwentu 2017 przypada już na pierwszą niedzielę grudnia. Trzecia niedziela adwentu obchodzona jest radośniej, niż początek adwentu. Szaty kapłanów zmieniają się na kolor różowy, a teksty liturgiczne wypełnione są radością wyczekiwania.

RadioZet.pl/JH