Zamknij

Adwent 2018 - kiedy się zaczyna, ile trwa, na czym polega? [DATA, HASŁO]

Redakcja
30.11.2018 10:00
Adwent 2018 - kiedy się zaczyna, ile trwa, na czym polega? [DATA, HASŁO]
fot. PIXABAY

Kiedy Adwent 2018? Okres ten rozpoczyna się wraz z czwartą niedzielą przed Bożym Narodzeniem, a kończy się 24 grudnia. Dla chrześcijan jest to czas zadumy i wyczekiwania narodzin Jezusa Chrystusa. Na czym polega Adwent 2018 i co warto wiedzieć na ten temat? Szczegółowe informacje można znaleźć poniżej.

Kiedy Adwent 2018, ile trwa, na czym polega to informacje, których poszukuje coraz więcej osób. Przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na ten temat.

» Grudzień 2018: święta - Wigilia, Boże Narodzenie, Mikołajki, Sylwester [KALENDARZ] «

Adwent 2018 - od kiedy, do kiedy i ile trwa?

Kiedy Adwent 2018? Data ta nie jest stała, dlatego co roku pojawia się wiele pytań na temat tego, kiedy w kościele rozpoczyna się czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Początek Adwentu zawsze przypada na czwartą niedzielę przed Bożym Narodzeniem. W tym roku będzie to 2 grudnia. Co istotne, wraz z pierwszym dniem Adwentu 2018 w kościołach chrześcijańskich rozpoczyna się rok liturgiczny. Adwent 2018 kończy się wraz z Wigilią, czyli 24 grudnia. W tym roku okres ten będzie trwać 23 dni. 

» Zima 2018 - kiedy pierwszy dzień zimy kalendarzowej i astronomicznej? «

W czasie trwania Adwentu 2018 tradycyjnie w kościołach odprawiane będą roraty, czyli poranne msze.

» Roraty 2018 - co to, kiedy, o której godzinie msza? [INFORMACJE] «

Na czym polega Adwent?

Adwent dla chrześcijan to przede wszystkim czas zadumy i wyczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa. W czasie trwania Adwentu w liturgii dominuje kolor fioletowy. To właśnie tym kolorem w kościołach ewangelickich nakrywa się ołtarz. Ornat, który w kościele katolickim kapłan zakłada na mszę świętą, również jest w kolorze fioletowym. Ma on symbolizować czas pokuty i przygotowania się do jednego z najważniejszych świąt.

» Wigilia 2018 - kiedy, w jaki dzień wypada, jak się obchodzi w Polsce? «

Tegoroczne hasło Adwentu 2018 brzmi - "W mocy Bożego Ducha". Przypominamy, że programowi duszpasterskiemu dla Kościoła w Polsce na lata 2017-2019 towarzyszą słowa: "Duch, który umacnia miłość", a pierwszy rok przebiegł pod hasłem "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".

» Roraty 2018: PIOSENKA - tekst piosenki roratniej "Z Duchem Twoim" «

RadioZET.pl/JW