Adwent 2018 - kiedy się zaczyna, ile trwa, na czym polega? [DATA, HASŁO]

30.11.2018 10:00

Kiedy Adwent 2018? Okres ten rozpoczyna się wraz z czwartą niedzielą przed Bożym Narodzeniem, a kończy się 24 grudnia. Dla chrześcijan jest to czas zadumy i wyczekiwania narodzin Jezusa Chrystusa. Na czym polega Adwent 2018 i co warto wiedzieć na ten temat? Szczegółowe informacje można znaleźć poniżej.

Adwent 2018 - kiedy się zaczyna, ile trwa, na czym polega? [DATA, HASŁO] fot. PIXABAY

Kiedy Adwent 2018, ile trwa, na czym polega to informacje, których poszukuje coraz więcej osób. Przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na ten temat.

» Grudzień 2018: święta - Wigilia, Boże Narodzenie, Mikołajki, Sylwester [KALENDARZ] «

Adwent 2018 - od kiedy, do kiedy i ile trwa?

Kiedy Adwent 2018? Data ta nie jest stała, dlatego co roku pojawia się wiele pytań na temat tego, kiedy w kościele rozpoczyna się czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Początek Adwentu zawsze przypada na czwartą niedzielę przed Bożym Narodzeniem. W tym roku będzie to 2 grudnia. Co istotne, wraz z pierwszym dniem Adwentu 2018 w kościołach chrześcijańskich rozpoczyna się rok liturgiczny. Adwent 2018 kończy się wraz z Wigilią, czyli 24 grudnia. W tym roku okres ten będzie trwać 23 dni. 

» Zima 2018 - kiedy pierwszy dzień zimy kalendarzowej i astronomicznej? «

W czasie trwania Adwentu 2018 tradycyjnie w kościołach odprawiane będą roraty, czyli poranne msze.

» Roraty 2018 - co to, kiedy, o której godzinie msza? [INFORMACJE] «

Na czym polega Adwent?

Adwent dla chrześcijan to przede wszystkim czas zadumy i wyczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa. W czasie trwania Adwentu w liturgii dominuje kolor fioletowy. To właśnie tym kolorem w kościołach ewangelickich nakrywa się ołtarz. Ornat, który w kościele katolickim kapłan zakłada na mszę świętą, również jest w kolorze fioletowym. Ma on symbolizować czas pokuty i przygotowania się do jednego z najważniejszych świąt.

» Wigilia 2018 - kiedy, w jaki dzień wypada, jak się obchodzi w Polsce? «

Tegoroczne hasło Adwentu 2018 brzmi - "W mocy Bożego Ducha". Przypominamy, że programowi duszpasterskiemu dla Kościoła w Polsce na lata 2017-2019 towarzyszą słowa: "Duch, który umacnia miłość", a pierwszy rok przebiegł pod hasłem "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".

» Roraty 2018: PIOSENKA - tekst piosenki roratniej "Z Duchem Twoim" «

RadioZET.pl/JW

Oceń
Tagi