Zamknij

"Akcja dla 4 Łap": Młodzi Polacy przypominają, że psi seniorzy też zasługują na dom. Nagrali hip-hopową piosenkę [WIDEO]

Redakcja
30.11.2018 19:10
"Akcja dla 4 Łap": Młodzi Polacy przypominają, że psi seniorzy też zasługują na dom. Nagrali hip-hopową piosenkę [WIDEO]
fot. Magdalena Małyjasiak/Stowarzyszenie 180 Stopni/"Akcja dla 4 Łap"

Utwór "Pieskie życie" ma podnieść świadomość dotyczącą losu niechcianych zwierząt w schroniskach. Polscy uczniowie z Gdańska oraz Gdyni zorganizowali też "Akcję dla 4 Łap", dzięki której mają nadzieję zachęcić jak największą liczbę osób do adopcji czworonogów, szczególnie tych starszych. Powstała m.in. wzruszająca sesja zdjęciowa psich seniorów z gdyńskiego schroniska "Ciapkowo".

"Pieskie życie": młodzi Polacy rapują o schroniskach dla zwierząt

Stowarzyszenie 180 Stopni na co dzień współpracuje z lokalnymi społecznościami w Gdańsku oraz Gdyni. Pod ich opieką znajduje się zespół "Młodzi 180" oraz placówki YouthPointSPOT, które zainicjowały "Akcję dla 4 Łap". Ich celem jest zwrócenie uwagi na smutny los niechcianych zwierząt w schroniskach. Szczególną troską chcą przy tym otoczyć starsze zwierzęta. Nie tylko młode szczeniaki zasługują na dom, a wiele z adoptowanych psów potrafi być potem zwracanych, lub wręcz wyrzucanych z nowego "domu". Powód? Spontaniczny prezent pod choinkę w postaci pupila prędko zbrzydł domownikom, gdy w grę zaczęły wchodzić codzienne spacery i nadgryzione kable... Posłuchajcie hip-hopowego utworu "Pieskie życie", który wyjaśni wam wszystko.

Zobacz także

Zobacz także

Zobacz także

"Akcja dla 4 Łap"

Prace nad stworzeniem piosenki a także teledysku do niego potrwały kilka miesięcy. Zdjęcia nakręcono w schronisku "Ciapkowo", gdzie wiele zwierząt czeka na nowych właścicieli już od lat. Tak jak Łania, która nowego domu nie znalazła od 2012 roku. Serce się kroi, to mało powiedziane.

łania

Podobnych psich i nie tylko historii jest więcej...

ciapkowo

To właśnie z myślą o nich podopieczni stowarzyszenia w wieku od 14 do 22 lat zorganizowali też wzruszającą sesję zdjęciową, która pokazała psich seniorów w zupełnie nowym świetle. Warto dodać, że młodzież nie korzystała przy tym z żadnej pomocy dorosłych! Jak podkreślają, najważniejszy jest dla nich efekt akcji w postaci kolejnych adopcji. Wielu z uczestników akcji po zakończeniu prac nad teledyskiem zdecydowała się związać się ze schroniskiem na stałe w roli wolontariuszy. Brawo!

RadioZET.pl/źródło:KochamyZwierzaki;Wyborcza/AG

Zobacz także

Zobacz także