Zamknij

Akop Szostak - kim jest uczestnik "Tańca z Gwiazdami"? [WZROST, WIEK]

Jolanta Waligóra
13.09.2019 14:36
Akop Szostak - kim jest uczestnik "Tańca z Gwiazdami"? [WZROST, WIEK]
fot. MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Akop Szostak to uczestnik nowej dziesiątej edycji "Tańca z Gwiazdami". Wiele osób może kojarzyć go przede wszystkim z wyczynów sportowych - jest zawodnikiem KSW. W programie Polsatu natomiast zaprezentuje swoje umiejętności taneczne. Szczegółowe informacje o karierze i życiu prywatnym Akopa Szostaka, można znaleźć poniżej. 

Kim jest Akop Szostak? Wzrost, wiek, waga, Instagram, KSW, żona, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne informacje na temat uczestnika programu "Taniec z Gwiazdami", można znaleźć w tym artykule.

Akop Szostak - Taniec z Gwiazdami: kim jest uczestnik?

Akop Szostak urodził się na Białorusi jako Akop Powodobiedow. W jego żyłach płynie ormiańska i rosyjska krew, jednak nie ma nic więcej wspólnego z tymi krajami - w żadnym z nich nawet nie mieszkał. Kiedy Akop Szostak miał osiem lat, jego mama przeniosła się do Polski, gdzie poznała swojego męża, po którym Akop nosi nazwisko "Szostak". 

Akop Szostak zainteresował się siłownią, śledząc losy kulturysty Arnolda Schwarzeneggera. W 2008 roku zdobył tytuł mistrza Polski juniorów w Kulturystyce Klasycznej juniorów. Rok później wystąpił w zawodach, startując w Kulturystyce Klasycznej juniorów i zwyciężył w kategorii open. Również w 2009 wystąpił w tej samej kategorii wśród seniorów, zajmując 5. miejsce na Mistrzostwach Polski.

Na początku 2015 roku Akop Szostak zadebiutował w MMA. Podczas walki znokautował już w 30 sekundzie pierwszej rundy swojego przeciwnika, Janusza Dylewskiego. Sportowiec na swoim koncie ma kilka zwycięskich pojedynków m.in. z Łukaszem Borowskim, jak i przegranych walk m.in. z Martinem Chudejem czy Tyberiuszem Kowalczykiem. Pod koniec 2016 roku Akop Szostak zdecydował się zakończyć sportową karierę, jednak już niecałe dwa lata później powrócił do MMA. 

W 2018 roku podpisał kontrakt z największą polską organizacją mieszanych sztuk walki KSW. Akop Szostak w pierwszej połowie 2019 na gali KSW 49 został znokautowany przez Erko Juna w 36 sekundzie.

W "Tańcu z Gwiazdami" Akop Szostak rywalizować będzie m.in. z Barbarą Kurdej-Szatan, Rafałem Sztanem, Moniką Miller czy Olą Kot

Taniec z Gwiazdami 10 - UCZESTNICY. Kto wystąpi i kiedy premiera 10. edycji?

Akop Szostak - wzrost, wiek, żona, Instagram, życie prywatne

Akop Szostak 20 sierpnia skończy 31 lat. Urodził się w 1988 roku. Wiele osób szuka także w internecie informacji na temat wzrostu Akopa Szostaka. Sportowiec jest dość niski i mierzy około 172 cm oraz waży około 109 kg.

Życie prywatne Akopa Szostaka to temat, który także interesuje wielu fanów sportowca. Zawodnik KSW ma żonę Sylwię Szostak. Kobieta jest fotomodelką i trenerką personalną. Para pobrała się na początku 2014 roku.

Akop Szostak na Instagramie figuruje pod nazwą: akopszostak. Obecnie obserwuje go ponad 300 tys. osób.

RadioZET.pl/JW