Zamknij

Albert Cerny - kim jest finalista "Szansy na Sukces. Eurowizja 2020"? [WIEK, PIOSENKI]

Jolanta Waligóra
23.02.2020 14:20
Albert Cerny - kim jest finalista "Szansy na Sukces. Eurowizja" 2020? [WIEK, PIOSENKI]
fot. Karol Makurat/REPORTER/EASTNEWS

Albert Cerny to finalista programu "Szansa na Sukces. Eurowizja 2020". To czeski piosenkarz i gitarzysta, który ma szansę na reprezentowanie Polski w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w pierwszej połowie maja. Szczegółowe informacje na temat tego, kim jest Albert Cerny, piosenki, wiek itd., można znaleźć poniżej.

Kim jest Albert Cerny? "Szansa na Sukces. Eurowizja 2020", piosenki, wiek, wzrost, Instagram, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat finalisty muzycznego programu, można znaleźć w tym artykule.

Albert Cerny - kim jest finalista Szansy na Sukces. Eurowizja 2020? [WIEK]

Wiele osób poszukuje w sieci przede wszystkim informacji na temat wieku Alberta Cernego. Uczestnik programu "Szansa na Sukces. Eurowizja 2020" urodził się 17 lutego 1989 roku w Trzyńcu (miasto we wschodnich Czechach), więc w 2020 skończył 31 lat. To czeski piosenkach oraz gitarzysta. Niektóre osoby mogą kojarzyć go z występów w zespołach "Charlie Straight" i "Lake Malawi", w których jest wokalistą.

Albert Cerny ukończył polską szkołę podstawową i czeskie liceum w Trzyńcu. Następnie ukończył tłumaczenie na angielski na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu.

O Albercie Cernym zrobiło się głośno przede wszystkim w 2015 roku, kiedy to wykonał cover piosenki "Scientist" Coldplay i zamieścił go w sieci. Po 24 godzinach od zamieszczenia wideo w internecie otrzymał telefon z propozycją nagrania debiutanckiego albumu. Krążek otrzymał nagrodę Anděl (czeski odpowiednik Grammy).

Co ciekawe, w 2019 roku Albert Cerny wziął udział w Eurowizji z zespołem Lake Malawi, jako reprezentant Czech. Podczas pierwszego półfinału wykonał utwór "Friends of a Friends", zajmując tym samym 2. miejsce. Z kolei w finale konkursu piosenki zespół ostatecznie zajął 11. miejsce, otrzymując 157 punktów.

Muzyk prywatnie związany jest z czeską modelką Barborą Podzimková. Albert Cerny na Instagramie figuruje pod nazwą: who.is.albert.cerny. Obecnie obserwuje go ponad 19 tysięcy osób.

Albert Cerny w Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 - kim jest finalista? [PIOSENKI]

Uczestnik programu "Szansa na Sukces. Eurowizja 2020" Albert Cerny razem z dwojgiem innych finalistów (Alicją Szemplińską oraz Katarzyną Dereń) powalczy o możliwość reprezentowania Polski podczas Konkursu Piosenki Eurowizja, który odbędzie się w dniach 12-16 maja w Rotterdam w Holandii.

Albert Cerny w "Szansie na Sukces. Eurowizja" 2020 wykonał utwór "Please Please Me" The Beatles. Jego występ można znaleźć poniżej.

Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 - kto wygrał finał i kim jest zwycięzca? [WYNIKI]

Przypomnijmy, że finał "Szansy na Sukces" odbędzie się w niedzielę, 23 lutego 2020. Ostatni odcinek muzycznego programu wyemitowany zostanie o godzinie 15:15 w TVP2. Podczas ostatniego odcinka show zmierzy się ze sobą trzech uczestników, którzy powalczą o możliwość reprezentowania Polski na tegorocznej Eurowizji. W finale usłyszymy autorskie utwory każdego z finalistów, które w niedzielę zostaną zaprezentowane po raz pierwszy. Zwycięzca "Szansy na sukces" zostanie wybrany głosami widzów oraz jurorów w składzie Cleo, Michał Szpak oraz Gromee.

Szansa na Sukces - FINAŁ 2020: kiedy, o której godzinie obejrzeć i kto wystąpi?

Czy Albert Cerny będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2020? Tego dowiemy się już w niedzielę!

Zagłosuj

Uważasz, że Albert Cerny wygra "Szansę na Sukces"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/JW