Zamknij

Album Vangelisa Blade Runner z 2007 roku zawiera fragment wiersza K. I. Gałczyńskiego recytowany po polsku przez.. [MILIONERZY]

Paweł Żurek
01.08.2019 13:07
Album Vangelisa Blade Runner z 2007 roku zawiera fragment wiersza K. I. Gałczyńskiego recytowany po polsku przez.. [MILIONERZY]
fot. screen TVN/player.pl/Milionerzy

Album Vangelisa Blade Runner z 2007 roku zawiera fragment K. I. Gałczyńskiego recytowany po polsku przez...Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 125 tysięcy złotych.

Album Vangelisa Blade Runner z 2007 roku zawiera fragment K. I. Gałczyńskiego recytowany po polsku przez? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 125 tysięcy złotych.

Ajuści to..? Pytanie z Milionerów za 2 tys. zł [MILIONERZY, ODPOWIEDŹ]

Z czym połączone są cugle? Pytanie z Milionerów za 5 tys. zł

Jakie drzewo chroni w Misiu plebejskiego uciekiniera? Pytanie z Milionerów za 40 tys. zł

Album Vangelisa Blade Runner z 2007 roku zawiera fragment K. I. Gałczyńskiego recytowany po polsku przez..? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" o to kto recytował fragment wiersza K. I. Gałczyńskiego na albumie Vangelisa Blade Runner z 2007 roku sprawiła graczowi sporo kłopotów. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

  • K. I. Gałczyński
  • R. Scott
  • Roman Polański
  • A. Seweryn

Uczestnik zdecydował się skorzystać z koła ratunkowego - 50:50. Pozostały dwie odpowiedzi - Ridley Scott i Roman Polański. Ostatecznie, uczestnik postawił na brytyjskiego reżysera.

MILIONERZY - Album Vangelisa Blade Runner z 2007 roku zawiera fragment K. I. Gałczyńskiego recytowany po polsku przez? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o to kto recytował fragment wiersza K. I. Gałczyńskiego na albumie Vangelisa Blade Runner z 2007 roku brzmi Roman  Polański. Niestety, uczestnik nie zdołała poprawnie wybrać odpowiedzi, przez co do domu wróci z nagrodą w wysokości 40 tys. złotych.

Wydawnictwo Vangelisa nosi tytuł Blade Runner Trilogy, 25th Anniversary i składa się z 3 płyt. CD1 zawierała standardową ścieżkę dźwiękową, na CD2 znalazła się niepublikowana wcześniej dodatkowa muzyka wykorzystana w filmie, a zawartość CD3 stanowiły całkowicie nowe utwory, skomponowane z okazji 25-lecia filmu. Wśród nich znalazła się kompozycja "Spotkanie z Matką", w której Roman Polański po polsku recytował fragment wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

RadioZET.pl/PZ