Zamknij

Aleksander Baron - kim jest juror The Voice Kids? [WIEK, WZROST, INSTAGRAM]

Karolina Piotrowska
03.01.2020 12:42
Aleksander Baron - kim jest juror The Voice Kids? [WIEK, WZROST, INSTAGRAM]
fot. Grzegorz Ksel/REPORTER / East News

Kim jest Aleksander Baron? Wiek, wzrost, Instagram, zespół, kariera i historia związana z "The Voice Kids" - w poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje o muzyku, który ponownie zasiądzie w jury programu TVP razem z Tomaszem "Tomsonem" Lachem.

Aleksander Baron - kim jest juror The Voice Kids? Wiek, wzrost, Instagram i informacje o muzyku, który ponownie pojawi się w muzycznym programie TVP, zebraliśmy w poniższym artykule.

Kim jest Aleksander Baron? [WIEK, WZROST, INSTAGRAM, INFORMACJE]

Aleksander Baron ma 36 lat, urodził się 13 grudnia 1983 roku we Wrocławiu i ma około 186 cm wzrostu. Jest synem Piotra Barona - wybitnego saksofonisty jazzowego i Elżbiety Milwiw-Baron. Jego babcia ze strony ojca, Marlena Milwiw to polska aktorka, a dziadek ze strony ojca, Adam Baron był pisarzem. Jego bratem jest Adam Baron - członek jazzowej grupy Pink Freud. Ma on jeszcze siostrę Marię.

Wiele osób zastanawia się, czy Aleksander Baron i Tomson (Tomasz Lach) są braćmi. Są oni tylko przyjaciółmi, którzy grają razem w zespole Afromental.

Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu: I stopnia w klasie fortepianu i II stopnia w klasie saksofonu. Aleksander Baron jest też absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest multiinstrumentalistą - gra na gitarze, fortepianie i saksofonie.

W 2006 roku wraz z zespołem Blog27 zdobył MTV European Music Award i Broder Breakers Award. Od 2004 roku jest gitarzystą zespołu Afromental, z którym wydał trzy albumy.

Wygrał pierwszą edycję ogólnopolskiego konkursu dla producentów muzycznych Coke Live Fresh Noise. Jako producent współpracował m.in. z Mrozem, Mesajah czy East West Rockers.

Aleksander Baron na Instagramie jest aktywny jako @alekbaron. Publikuje on tam m.in. informacje związane z koncertami lub programami, w których występuje, m.in. w "The Voice of Poland" i "The Voice Kids".

Aleksander Baron - juror The Voice Kids [KARIERA, HISTORIA]

Wspólnie z Tomaszem "Tomsonem" Lachem brali udział w programie TVP2 "Bitwa na głosy" (2012) i The Voice Kids (od 2018). Od 2013 roku byli również trenerami w programie "The Voice of Poland". Aleksander Baroni Tomson w programie traktowani są jako jeden mentor. 

Do tej pory żaden z uczestników przygotowywanych przez nich nie wygrał programu, jednak kilkukrotnie udało się im zająć drugie miejsce. W 2019 roku ponownie wzięli udział w jubileuszowej, 10. edycji programu razem z  MargaretMichałem Szpakiem i  Kamilem Bednarkiem i tym razem to właśnie uczestniczka z ich drużyny wygrała "The Voice of Poland". Chodzi tutaj o  Alicję Szemplińską.

Od 2020 roku zasiadają wspólnie w jury trzeciej edycji programu "The Voice Kids".

RadioZET.pl/KP