Zamknij

Aleksander Doba: kim jest uczestnik programu "Agent Gwiazdy"? [WIEK]

Jolanta Waligóra
13.03.2019 21:22
Aleksander Doba: kim jest uczestnik programu "Agent - Gwiazdy"? [KSIĄŻKI, TRASA, WYBORY]
fot. Ralf Lotys/Wikimedia Commons/CC BY 4.0

Aleksander Doba to uczestnik nowej edycji programu "Agent Gwiazdy". Podróżnik do tej pory nie był znany z występów w telewizji, a raczej wyczynów w trakcie swoich wycieczek. Sprawdzamy, kim jest Aleksander Doba oraz przedstawiamy informacje o podróżniku, który zasłynął ze swojej wyprawy kajakiem: książka, film, trasa, wybory. 

Kim jest Aleksander Doba, uczestnik programu " Agent - Gwiazdy"? Jaką trasę podróżnik przepłynął kajakiem? Czy Doba napisał książkę i zagrał w filmie? Odpowiadamy na pytania dotyczące znanego polskiego podróżnika.

Aleksander Doba z "Agent Gwiazdy" - kim jest podróżnik? [WIEK]

Aleksander Doba to polski podróżnik i kajakarz. Urodził się 9 września 1946 - w tym roku skończy 73 lata. Zasłynął on z tego, że jako pierwszy człowiek przepłynął samotnie Ocean Atlantycki wyłącznie dzięki sile własnych mięśni. Trasa Aleksandra Doby liczyła 4100 mil morskich czyli ok. 7593 kilometrów. Doba był też pierwszym kajakarzem, który opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga. 

W programie "Agent Gwiazdy" Aleksander Doba zmierzy się z Angeliką Muchą, Damianem Kordasem, Andrzejem Gołotą, Katarzyną Wołejnio, Wiktorem Mrozikiem, Agatą Nizińską.

Aleksander Doba - książki, film

Aleksander Doba w 2012 roku napisał książkę „Olo na Atlantyku. Kajakiem przez ocean”. W 2018 roku ukazał się książka „Ocean to pikuś”, w której autor – Łukasz Wierzbicki – opisuje przygody Aleksandra Doby w trakcie wyprawy kajakiem przez Atlantyk. W 2017 roku za to ukazał się film opowiadający o podróżniku Aleksandrze Doba - "Happy Olo - pogodna ballada o Olku Dobie"

Kto jest agentem 2019? Przecieki, przypuszczenia, plotki [AGENT GWIAZDY 4]

Aleksander Doba - wybory

Aleksander Doba dwukrotnie startował w wyborach. W 2014 nie dostał się do sejmiku województwa zachodniopomorskiego. W wyborach w 2018 roku Aleksander Doba otrzymał mandat w sejmiku, jednak zrezygnował z pracy w samorządzie.

RadioZET.pl/PZ