Zamknij

Aleksander Sikora - wiek, wzrost, partnerka. Kim jest dziennikarz i prezenter telewizyjny?

20.05.2021 12:37
Aleksander Sikora - wiek, wzrost, partnerka. Kim jest dziennikarz i prezenter telewizyjny?
fot. Jan Bielecki/East News

Aleksander Sikora to dziennikarz oraz prezenter telewizyjny. Wiele osób może go kojarzyć przede wszystkim z porannego programu TVP "Pytanie na Śniadanie", w którym od maja 2019 jest jednym z prowadzących. Szczegółowe informacje o karierze i życiu prywatnym Olka Sikory, można znaleźć poniżej.

Kim jest Aleksander Sikora? Wiek, data urodzenia, partnerka, wzrost, Instagram, dziennikarz, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne informacje na temat uczestnika "Dance, Dance, Dance 2", można znaleźć w tym artykule.

Eurowizja 2021: drugi półfinał z Rafałem Brzozowskim. RELACJA NA ŻYWO i WYNIKI [CZWARTEK 20.05]

Kim jest Aleksander Sikora? [KARIERA, OSIĄGNIĘCIA]

Aleksander Sikora pochodzi z Krakowa. Ukończył tam XII Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida. Jest także absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dziennikarz już od dłuższego czasu związany jest z mediami. Początkowo współpracował ze stacją VIVA Polska, gdzie był prezenterem. Następnie pracował jako prezenter w 4fun TV oraz w MTV Polska. Aleksander Sikora związany był również z serwisem plotkarskim - Plotek.pl. Przeprowadzał tam m.in. wywiady z gwiazdami i był redaktorem wideo.

Aleksander Sikora w "Pytaniu na Śniadanie", który emitowany jest w TVP2, zadebiutował w roli prowadzącego w maju 2019 roku. W porannym programie towarzyszy mu Małgorzata Tomaszewska. Co ciekawe, już wcześniej Olka Sikorę można było oglądać w telewizji śniadaniowej. Często występował tam jako gość, w roli eksperta od show-biznesu.

Olek Sikora współprowadził także wiele innych wydarzeń m.in. Eurowizję Junior w 2019, Świąteczny Koncert Kolęd w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie (2019), cykl edukacyjny "Repetytorium maturzysty" (2020) czy koncert Debiuty na 57. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2020).

Aleksander Sikora na swoim koncie ma także występ w drugiej edycji programu rozrywkowego "Dance, Dance, Dance". Z kolei od 2021 razem z Małgorzatą Tomaszewską prowadzi trzeci sezon tego show.

Olek Sikora razem z Markiem Sierockim będzie komentował 65. Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w drugiej połowie maja 2021 w Rotterdamie.

Olek Sikora - wiek, data urodzenia, wzrost, partnerka, Instagram, życie prywatne

Aleksander Sikora urodził się 25 czerwca 1990 roku. W 2021 skończy zatem 31 lat. Wiele osób szuka także informacji na temat wzrostu Olka Sikory. Niestety w sieci trudno o znalezienie takich danych. 

Małgorzata Tomaszewska - wiek, wzrost, mąż, syn. Kim jest prowadząca "PnŚ" w TVP?

Życie prywatne Aleksandra Sikory owiane jest tajemnicą. W internecie na próżno szukać informacji na temat partnerki czy rodziców dziennikarza. 

Olek - jak na dziennikarza przystało - aktywny jest w mediach społecznościowych. Aleksander Sikora na Instagramie figuruje pod nazwą: oleksikora. Obecnie obserwuje go tam ponad 47 tys. osób.

RadioZET.pl