Zamknij

Aleksandra Dulkiewicz: kim jest nowa prezydent Gdańska? [WIEK, ŻYCIORYS]

Redakcja
03.03.2019 21:10
Aleksandra Dulkiewicz: kim jest kandydatka na prezydenta Gdańska?
fot. Karol Makurat/REPORTER

Kim jest Aleksandra Dulkiewicz? Była zastępczyni Pawła Adamowicza według oficjalnych informacji wygrała w pierwszej turze wybory na prezydenta Gdańska, zdobywając  82,22 proc. Głosów. Przedstawiamy sylwetkę Aleksandry Dulkiewicz: wiek, życiorys, rodzinę.

Kim jest Aleksandra Dulkiewicz, kandydatka na prezydenta Gdańska? Przedstawiamy życiorys, wiek, biografię i rodzinę Aleksandry Dulkiewicz, która 22 stycznia ogłosiła, że wystartuje w wyborach prezydenckich w Gdańsku

Kim jest Aleksandra Dulkiewicz? Wiek, życiorys, biografia

Aleksandra Dulkiewicz, kandydatka na prezydenta Gdańska urodziła się w Gdańsku 10 lipca 1979 roku. Studiowała na uniwersytecie w Salzburgu, działała w stowarzyszeniu Młodzi Konserwatyści i Stronnictwie Konserwatywnym-Ludowym. Była też zaangażowana m.in. w kampanię prezydencką Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Zobacz także

Aleksandra Dulkiewicz pracowała jako prawnik, a także jako samorządowiec – była m.in. zastępcą prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. To stanowisko pełniła od 2006 roku. W latach 2009-2014 Aleksandra Dulkiewicz, kandydatka na prezydenta Gdańska była zatrudniona w założonym przez Pawła Adamowicza Europejskim Centrum Solidarności. W wyborach samorządowych w 2010 i 2014 uzyskała mandat radnej Gdańska z ramienia PO, a od 2014 roku pełniła funkcję szefowej gdańskiego klubu radnych Platformy Obywatelskiej. 

WYNIKI WYBORÓW W GDAŃSKU

Wybory w Gdańsku. Aleksandra Dulkiewicz prezydentem   

Aleksandra Dulkiewicz wygrała wybory w Gdańsku już w I turze. Jak poinformowało PKW, zdobyła 82,22 proc. głosów. 

 W wyborach prezydenckich w Gdańsku drugi z kandydatów - Grzegorz Braun - otrzymał 11,8 proc. głosów. Marka Skibę poparło za to 5,92 proc. wyborców.

>> Aleksandra Dulkiewicz prezydentem Gdańska. OFICJALNE WYNIKI

Rodzina Aleksandry Dulkiewicz

Dziadkowie Aleksandry Dulkiewicz przyjechali do Gdańska po II wojnie światowej. Kandydatka na prezydenta Gdańska jest córką Zbigniewa i Izabeli Dulkiewicz, którzy w czasach PRL byli związani z opozycją demokratyczną. Aleksandra Dulkiewicz ma córkę Zofię i siostrę Martę. 

Aleksandra Dulkiewicz kandydatką na prezydenta Gdańska. "Wiem, że pan prezydent by sobie tego życzył"

RadioZET.pl/PZ