Zamknij

Aleksiej Jarowienko - kim jest uczestnik Star Voice. Gwiazdy mają głos? [WIEK, WZROST, INSTAGRAM]

Karolina Piotrowska
28.02.2020 14:10
Aleksiej Jarowienko - kim jest uczestnik Star Voice. Gwiazdy mają głos? [WIEK, WZROST, INSTAGRAM]
fot. Instagram / tvp_vod

Kim jest Aleksiej Jarowienko? Wiek, filmy, seriale, żona, Instagram i inne informacje o jednym z uczestników nowego show TVP2 "Star Voice. Gwiazdy mają głos" zebraliśmy w poniższym artykule.

Aleksiej Jarowienko - kim jest uczestnik Star Voice. Gwiazdy mają głos? Wiek, filmy, seriale, żona, Instagram i inne informacje o jednym z pierwszych potwierdzonych uczestników nowego show TVP2 zebraliśmy poniżej.

Star Voice. Gwiazdy mają głos - UCZESTNICY. Kto wystąpi w programie TVP?

Kim jest Aleksiej Jarowienko? [WIEK, ŻONA, INSTAGRAM]

Aleksiej Jarowienko to aktor teatralny i filmowy. Gra on Aleksieja Kosacza w serialu "Zniewolona" i to właśnie dzięki tej roli zyskał tak dużą popularność w Polsce. Aleksiej Jarowienko ma 32 lata, urodził się 23 sierpnia 1987 roku na Białorusi, w Mińsku, gdzie również się wychowywał. Jego żona to Olga Kaprowa (z białoruskiego: Карпова Ольга Миколаївна) - również aktorka, która występuje w Teatrze dramatycznym i komediowym na lewym brzegu Dniepru.

"Zniewolona" to serial kostiumowy z Ukrainy. Jego akcja rozgrywa się w XIX wieku. Główna bohaterka "Zniewolonej", Katierina Wierbickaja, jest dobrą, piękną, mądrą, wykształconą dziewczyną. Dzięki swojej matce chrzestnej – szlachciance pani Czerwińskiej – została wychowana niczym panna błękitnej krwi. Zna języki obce, gra na fortepianie, maluje. Zaczyna też rozumieć, że talenty i pozycja wcale nie poprawiają losu urodzonej w niewoli dziewczyny. Wszyscy wiedzą, że jest ona własnością Piotra Czerwińskiego, najbogatszego ziemianina w Nieżynie.

Gwiazda serialu "Zniewolona" wystąpi w "Star Voice. Gwiazdy mają głos"

W rozmowie z TVP Info Aleksiej Jarowienko zdradził, że jego przodkowie pochodzili z Polski - jego prababcia jest z Łodzi, dlatego, jak sam przyznał, "jakaś część mojej krwi jest polska".

W młodości był związany zawodowo przez 10 lat z piłką nożną w szkole sportowej. W późniejszych latach brał udział w zajęciach w teatrze studenckim Politechniki i to właśnie takie doświadczenie sprawiło, że zaczął postrzegać siebie jako aktora. W kolejnych latach zaczął występować w Białoruskim Narodowym Teatrze Akademickim im. Janki Kupały. Od 2012 roku Aleksiej Jarowienko brał udział w produkcjach filmowych. W 2013 roku zyskał dużą popularność dzięki swojej roli w melodramacie "The Power of Love". 

Oprócz kariery aktorskiej Aleksiej Jarowienko ma także swój zespół muzyczny. Wykonują muzykę z gatunków funk i blues.

Na Instagramie Aleksiej Jarowienko prowadzi swoje konto jako @jaravienka. Obserwuje go tam ponad 23,9 tys. użytkowników.

Aleksiej Jarowienko w Star Voice. Gwiazdy mają głos

W 2020 roku Aleksiej Jarowienko weźmie udział w nowym programie TVP2 "Star Voice. Gwiazdy mają głos". Inni potwierdzeni uczestnicy to m.in. Robert Koszucki, Jacek Lenartowicz, Marcin Urbaś, Aleksandra Szwed, Beata Chmielowska-Olech, Monika Pyrek, Tadeusz Chudecki.

W programie "Star Voice. Gwiazdy mają głos" aktorzy, dziennikarze i sportowcy będą rywalizować o statuetkę Diamentowego Mikrofonu oraz nagrody o łącznej wartości 200 tys. zł., które przekażą na cele charytatywne. Premiera pierwszego odcinka została zaplanowana na 28 lutego. Show będzie można oglądać w każdy piątek o godzinie 20.35. W jury zasiądą: Helena Vondrackova, Majka Jeżowska oraz Mariusz Kałamaga.  Program poprowadzą aktorka Michalina Sosna, która brała udział w "Twoja twarz brzmi znajomo" oraz hokeista Mariusz Czerkawski.

RadioZET.pl/KP