Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Alfonso Cuaron: kim jest reżyser filmu "Roma"? [WIEK, ŻONA, OSCARY, FILMY]

13.02.2019 14:34
xxx zet

Kim jest Alfonso Cuaron, reżyser "Romy"? Jego film ma w tym roku spore szanse na zdobycie Oscara 2019, czyli najważniejszej nagrody o jaką mogą walczyć filmowcy. Sprawdzamy najważniejsze informacje o reżyserze i scenarzyście pochodzącym z Meksyku: żona, dzieci, rodzice, Instagram itd.

Kim jest Alfonso Cuaron, reżyser Zimnej Wojny fot. YOUTUBE/NETFLIX

Alfonso Cuaron (właściwie Alfonso Cuarón Orozco): wiek, żona, dzieci, rodzina, filmy, Oscary, Instagram, "Roma" - te i inne informacje o meksykańskim reżyserze podajemy w tym tekście. Sprawdzamy też najważniejsze szczegóły z życia i dorobku Alfonso Cuarona, o które najczęściej pytają internauci.

>> "Roma" - gdzie obejrzeć film ONLINE? O czym jest "Roma"? [NETFLIX]

Kim jest Alfonso Cuaron? [WIEK, ŻONA, RODZINA] 

Alfonso Cuaron to meksykański reżyser, ale także scenarzysta, montażysta i producent. O jego rodzinie nie wiemy zbyt wiele. Wiadomo, że reżyser miał dwie żony - Marianę Lotondo, z którą ma jednego syna, oraz Annalisę Bugliani, z którą ma dwójkę dzieci.

„Zimna wojna” bez nagrody BAFTA. Najlepszym filmem „Roma”

Alfonso Cuaron: filmy i Oscary

Alfonso Cuaron popularność uzyskał dzięki nakręconemu w 2001 roku filmowi "I twoją matkę też".  Później stawał za kamerą m.in. podczas kręcenia "Małej Księżniczki" i "Wielkich nadziei". W 2004 roku Alfonso Cuaron wyreżyserował trzecią część filmu o znanym czarodzieju - "Harry Potter i Więzień Azkabanu".

 W 2014 roku film Cuarona - "Grawitacja" otrzymał siedem Oscarów. On sam otrzymał dwie statuetki - za reżyserię i montaż. Kolejny sukces meksykańskiego reżysera to film "Roma". Alfonso Cuaron za swoją najnowszą produkcję otrzymał na tegorocznej gali Oscarów 10 nominacji do najważniejszej filmowej nagrody roku.

"Roma" - produkcja meksykańskiego reżysera Alfonso Cuarona może otrzymać statuetkę m.in. za najlepszy film, najlepszą reżyserię oraz najlepszy scenariusz oryginalny. To drugi w historii film nieanglojęzyczny z taką liczbą nominacji. Film "Roma" Alfonso Cuarona opowiada o historii zamożnej rodziny, którą wstrząsnęły trudne wydarzenia - dwie kobiety zostały porzucone przez swoich mężczyzn. To doświadczenie zbliża je do siebie. 

RadioZET.pl/PZ

Oceń