Zamknij

Alfonso Cuaron: kim jest zdobywca Oscara 2019 i reżyser filmu "Roma"? [WIEK, ŻONA, OSCARY, FILMY]

Redakcja
25.02.2019 09:14
Alfonso Cuaron: kim jest zdobywca Oscara 2019 i reżyser filmu "Roma"? [WIEK, ŻONA, OSCARY, FILMY]
fot. YOUTUBE/NETFLIX

Alfonso Cuaron to reżyser "Romy". Jego film został nagrodzony w trakcie gali Oscary 2019, czyli najważniejszej nagrody o jaką mogą walczyć filmowcy. Alfonso Cuaron otrzymał także Oscara 2019 w kategorii "najlepszy reżyser". Sprawdzamy najważniejsze informacje o reżyserze i scenarzyście pochodzącym z Meksyku: żona, dzieci, rodzice, Instagram itd.

Alfonso Cuaron: wiek, żona, dzieci, rodzina, filmy, Oscary, Instagram, "Roma" - te i inne informacje o meksykańskim reżyserze podajemy w tym tekście. Sprawdzamy też najważniejsze szczegóły z życia i dorobku Alfonso Cuarona, o które najczęściej pytają internauci.

>> "Roma" - gdzie obejrzeć film ONLINE? O czym jest "Roma"? [NETFLIX]

Kim jest Alfonso Cuaron? [WIEK, ŻONA, RODZINA] 

Alfonso Cuaron to meksykański reżyser, ale także scenarzysta, montażysta i producent. O rodzinie Alfonso Cuarona nie wiemy zbyt wiele. Wiadomo, że reżyser miał dwie żony - Marianę Lotondo, z którą ma jednego syna, oraz Annalisę Bugliani, z którą ma dwójkę dzieci.

„Zimna wojna” bez nagrody BAFTA. Najlepszym filmem „Roma”

Alfonso Cuaron: filmy, kariera, osiągnięcia

Alfonso Cuaron popularność uzyskał dzięki nakręconemu w 2001 roku filmowi "I twoją matkę też". Później stawał za kamerą m.in. podczas kręcenia "Małej Księżniczki" i "Wielkich nadziei". W 2004 roku Alfonso Cuaron wyreżyserował trzecią część filmu o znanym czarodzieju - "Harry Potter i Więzień Azkabanu".

W 2014 roku film Alfonso Cuarona - "Grawitacja" otrzymał siedem Oscarów. On sam otrzymał dwie statuetki - za reżyserię i montaż. Kolejny sukces meksykańskiego reżysera to film "Roma". Alfonso Cuaron za swoją najnowszą produkcję otrzymał na tegorocznej gali Oscarów 10 nominacji do najważniejszej filmowej nagrody roku. 

"Roma", czyli zwycięski film Alfonso Cuarona, to produkcja, która otrzymała najbardziej prestiżową nagrodę filmową w kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsza reżyseria oraz najlepsze zdjęcia. Film "Roma" Alfonso Cuarona opowiada o historii zamożnej rodziny, którą wstrząsnęły trudne wydarzenia - dwie kobiety zostały porzucone przez swoich mężczyzn. To doświadczenie zbliża je do siebie. 

RadioZET.pl/PZ