Zamknij

Alicja Majewska - WIEK, wzrost, piosenki. Kim jest jurorka "The Voice Senior"?

Jolanta Waligóra
13.12.2019 15:38
Alicja Majewska - WIEK, wzrost, piosenki. Kim jest jurorka "The Voice Senior"?
fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/EASTNEWS

Alicja Majewska będzie jurorką i trenerką nowego programu TVP "The Voice Senior". Piosenkarka na swoim koncie ma m.in. takie przeboje jak "Odkryjemy miłość nieznaną" czy "Jeszcze się tam żagiel bieli". Szczegółowe informacje o karierze i życiu prywatnym Alicji Majewskiej, można znaleźć poniżej.

Kim jest Alicja Majewska? Wiek, wzrost, dzieci, mąż, piosenki, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat trenerki "The Voice Senior", można znaleźć w tym artykule.

Alicja Majewska z The Voice Senior - kim jest jurorka programu? [PIOSENKI]

Alicja Majewska urodziła się we Wrocławiu, a wczesne dzieciństwo spędziła w Olbierzowicach. Jej matka była polonistką, a ojciec dyrektorem miejscowej szkoły i nauczycielem śpiewu. Ukończyła Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana w Pruszkowie oraz Wydział Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Piosenkarka zadebiutowała na scenie w Zielonej Górze w 1968 na IV Festiwalu Piosenki Radzieckiej. Od 1791 do 1794 roku śpiewała w zespole Partita. Później rozpoczęła karierę solową. Alicja Majewska szerszej publiczności zaprezentowała się w programie telewizyjnym "Miłość ci wszystko wybaczy". To właśnie występ w show, po którym została zauważona przez środowisko, był dla niej pewnym przełomem w karierze.

Piosenkarka kocertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Na swoim koncie Alicja Majewska ma wiele piosenek. Do najbardziej znanych należą m.in. "Jeszcze się tam żagiel bieli", "Odkryjemy miłość nieznaną", "Być kobietą" czy "To nie sztuka wybudować nowy dom".

Na jesieni w 2019 roku Alicja Majewska będzie jurorką "The Voice Senior". Wśród trenerów znaleźli się także Urszula Dudziak, Andrzej Piaseczny oraz Marek Piekarczyk.

„The Voice Senior”: będzie pierwsza polska edycja? Pojawiły się nazwiska jurorów

Alicja Majewska - wiek, wzrost, dzieci, mąż, życie prywatne

Wiele osób szuka także w sieci informacji na temat wieku Alicji Majewskiej. Piosenkarka urodziła się 30 maja 1948 roku, co oznacza, że w 2019 skończyła 71 lat. Wzrost jurorki "The Voice Senior" nie jest znany.

Życie prywatne Alicji Majewskiej interesuje wielu fanów piosenkarki. Od 1933 roku jej mężem był prowadzący turniej "Wielka gra" Janusz Budzyński. Para jednak rozwiodła się w 1984. W 1990 roku dziennikarz zmarł. Piosenkarka nie ma dzieci.

RadioZET.pl/JW