Zamknij

Alicja Szemplińska, Światło dla Europy zamiast Eurowizji [RODZICE, WIEK, INSTAGRAM]

Karolina Piotrowska
16.05.2020 20:04
Alicja Szemplińska - kim jest finalistka Szansy na Sukces. Eurowizja 2020? [RODZICE, WIEK, INSTAGRAM]
fot. Adam Jankowski/REPORTER / East News

Kim jest Alicja Szemplińska, reprezentantka Polski na Eurowizję 2020? Sprawdziliśmy, co wiadomo o młodej piosenkarce, która będzie reprzentować nasz kraj w konkursie. Poniżej znajdziecie informacje o tym, kto to jest Alicja Szemplińska, jej Instagram, wiek, pochodzenie, rodzice i inne szczegóły.

Alicja Szemplińska - kim jest reprezentantka Polski w koncercie Światło dla Europy? The Voice of Poland, Instagram, wiek, rodzice, informacje - sprawdzamy najważniejsze informacje o zwyciężczyni "Szansy na Sukces. Eurowizja 2020", która będzie reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji 2020 i co jeszcze warto wiedzieć o jednej z uczestniczek The Voice of Poland, która dostała się do finału i wygrała 10. edycję programu.

Kim jest Alicja Szemplińska i ile ma lat? [EUROWIZJA 2020, RODZICE, WIEK, INFORMACJE]

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej programu The Voice of Poland, Alicja Szemplińska jest nastolatką z głową pełną marzeń, które w wieku 14 lat obudził w niej trener wokalny Michaela Jacksona Seth Riggs, u którego miała szansę kształcić swój talent. Jej największą inspiracją jest Jorja Smith, dzięki której Alicja zakochała się w soulu.

Alicja Szemplińska — „Prawie My”. Pierwszy singiel zwyciężczyni „The Voice of Poland” [WIDEO]

Reprezentantka Polski na Eurowizję 2020 Alicja Szemplińska ma 17 lat, pochodzi z Ciechanowa i aktualnie wciąż uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Krasińskiego. Nie ujawnia ona zbyt wielu informacji na temat swojej rodziny, a ponieważ bardzo szanuje swoją prywatność, nie znamy również żadnych informacji o rodzicach Alicji Szemplińskiej.

Choć muzyka wypełnia całe jej życie, na co dzień jest przykładną uczennicą i wciąż zadziwia rodziców świadectwami z czerwonym paskiem. W wolnym czasie zapełnia szufladę wierszami i tekstami piosenek, które być może kiedyś ujrzą światło dzienne.

Alicja Szemplińska wygrała "Szansę na Sukces. Eurowizja 2020" z piosenką "Empires".

Ostatni odcinek programu był transmitowany na żywo na antenie TVP2. Reprezentantka Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 Alicja Szemplińska została wybrana głosami widzów i jurorów. Pokonała Kasię Dereń i Alberta Cernego.

>> Tego nie wiesz o Alicji Szemplińskiej. 6 ciekawostek o reprezentantce Polski na Eurowizji 2020

Reprezentantka Polski na Eurowizję 2020 Alicja Szemplińska: Instagram, The Voice of Poland i inne

W programie "The Voice of Poland" Alicja Szemplińska dotarła aż do finału i finalnie zajęła pierwsze miejsce. Jest zwyciężczynią 10. edycji show.

Alicja Szemplińska na Instagramie i Facebooku dzieli się m.in. swoimi sukcesami związanymi z działalnością muzyczną. Można ją znaleźć odpowiednio jako @aliciaszemplinska (Instagram)Alicja Szemplińska/@szemplinska.alicja (Facebook).

Jeśli chodzi o jej udział w programie, podczas przesłuchań w ciemno w The Voice of Poland 10 Alicja Szemplińska wykonała utwór "Scars to Your Beautiful", który w oryginale śpiewa Alessia Cara. Na swoich trenerów wybrała Tomsona i Barona z Afromental.

Być może niektórzy pamiętają Alicję Szemplińską z programu "Hit! Hit! Hurra!", który kilka lat temu nastolatka wygrała. Poniżej można obejrzeć jeden z jej występów.

Alicja Szempińska: Empires - TEKST i TŁUMACZENIE po polsku piosenki na Eurowizję 2020

Finał The Voice of Poland 10 odbył się w sobotę, 30 listopada 2019 roku. W ostatnim odcinku o zwycięstwo walczyła już tylko czwórka uczestników, którzy zostali wyłonieni w półfinale 23 listopada. Oprócz Alicji Szemplińskiej byli to Tadeusz Seibert, Damian Kulej i Daria Reczek. Finał można było oglądać w TVP2 po godzinie 20.00. Wszystkie poprzednie odcinki, które były emitowane w telewizji, są dostępne na platformie VOD.tvp.pl.

The Voice of Poland 10 - FINAŁ: kiedy, gdzie i o której godzinie oglądać?

RadioZET.pl/KP