Zamknij

Amy Adams - kim jest aktorka nominowana do Oscara 2019 za film "Vice"? [MĄŻ, DZIECI, WIEK, WZROST, ROLE, INSTAGRAM]

Redakcja
24.02.2019 18:36
Amy - kim jest aktorka nominowana do Oscara 2019 za film VICE? [MĄŻ, DZIECI, WIEK, WZROST, ROLE, INSTAGRAM]
fot. Invision/Invision/East News

Kim jest Amy Adams? Aktorka została nominowana do Oscara 2019 za drugoplanową rolę w filmie „Vice”. To nie pierwsze takie wyróżnienie dla Amy Adams – do tej pory artystka zgromadziła już kilka nominacji do najważniejszej nagrody filmowej na świecie. Sprawdzamy co wiadomo o kandydatce do Oscara 2019: kim jest mąż i dzieci Amy Adams, jaki jest wiek aktorki, w jakich filmach grała? 

Amy Adams - kim jest aktorka nominowana do Oscara 2019? Zebraliśmy najważniejsze informacje o Amy Adams: mąż, dzieci, wiek, role. Sprawdźcie co wiadomo o artystce, która już 5 razy była nominowana do najważniejszej filmowej nagrody na świecie. 

>> Oscary 2019 - FAWORYCI: kto ma największą szansę na statuetkę? [TYPY]

Amy Adams - kim jest aktorka nominowana do Oscara? [MĄŻ, DZIECI, WIEK]

Amy Lou Adams to amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Adams ma 45 lat: urodziła się 20 sierpnia 1974 roku w Vicenzy. Jest jedną z siedmiorga dzieci Kathryn i Richarda Adamsa. Aktorka pracowała jako tancerka i występowała w teatrze muzycznym. Swoją aktorską karierę rozpoczęła od roli w „Zabójczej piękności”.

Mąż Amy Adams to Darren Le Gallo. Aktorka poznała go w 2001. Para wzięła ślub w 2015 roku. Adams i Le Gallo mają jedno dziecko – córkę Avianę, urodzoną w 2010 roku.

>> Oscary 2019 transmisja online i w TV: gdzie i o której oglądać w Polsce?

Amy Adams nominowana do Oscara 2019 za rolę w filmie „Vice”

Amy Adams w 2019 roku otrzymała nominację do Oscara za rolę w filmie "Vice". Produkcja opowiada o Dicku Cheney’u - biurokracie, który za sprawą swojej przebiegłości zdobył pozycję wiceprezydenta USA za prezydentury George’a W. Busha (w tej roli Christian Bale). Amy Adams wciela się w postać jego żony – Lynne Cheney.

» Oscary 2019 - NOMINACJE. Kto walczy o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH]

W ciągu całej swojej kariery Amy Adams otrzymała łącznie 5 nominacji do Oscara.

Role Amy Adams - w jakich filmach zagrała?

Amy Adams w trakcie kariery zagrała w kilkudziesięciu filmach, w tym „American Hustle”, „Świetlik”, „Mistrz”, „Fighter”, czy „Nowy początek”, „Zaczarowana”. Za swoje role otrzymała 13 nagród. Łącznie, Amy Adams była nominowana do 78 wyróżnień, w tym 5 razy do najważniejszych – Oscarów.

RadioZET.pl/PZ