Zamknij

Andrzej Piaseczny: WIEK, koncerty, piosenki, partner. Kim jest juror The Voice Senior Polska?

Paweł Żurek
13.12.2019 15:42
Andrzej Piaseczny: kim jest juror The Voice Senior? [WIEK, KONCERTY, PIOSENKI, PARTNER]
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Andrzej Piaseczny zostanie jednym z jurorów The Voice Senior - ogłosili producenci programu. Widzowie i słuchacze kojarzą wokalistę z występów na scenach w całej Polsce, a także gry w serialach.  U nas dowiecie się więcej o Andrzeju Piasecznym: kim był zanim zaczął karierę solową, czy artysta dalej koncertuje, a także kto jest jego partnerem.  

Choć Andrzej Piaseczny to postać znana widzom i słuchaczom, wiele informacji o nim może nas zaskoczyć. Sprawdzamy, co wiadomo o jurorze The Voice Senior. 

Andrzej Piaseczny: WIEK. Kim jest juror The Voice Senior Polska?

Andrzej Piaseczny to polski piosenkarz, autor tekstów, aktor i osobowość telewizyjna. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

Wokalista urodził się 6 stycznia 1971 w Pionkach. Ma 48 lat.

 W latach 1992-1997 Piaseczny był wokalistą zespołu Mafia, z którym wydał trzy albumy studyjne: Mafia (1993), Gabinety (1995) i FM (1996). W 1998 Piasek rozpoczął solową karierę muzyczną i wydał dziewięć albumów studyjnych: Piasek (1998), Popers (2000), Andrzej Piaseczny (2003), Jednym tchem (2005), 15 dni (2008), Spis rzeczy ulubionych (2009), To co dobre (2012), Kalejdoskop (2015) i O mnie, o tobie, o nas (2017). Nagrał i wydał również płyty z innymi wykonawcami: W blasku światła ze Stanisławem Sojką (2011) i Zimowe piosenki z Sewerynem Krajewskim (2012). Reprezentant Polski z piosenką „2 Long” w 46. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze (2001).

W latach 1997–2010 Andrzej Piaseczny grał Kacpra „Górniaka” Złotopolskiego w serialu TVP2 Złotopolscy. Użyczył głosu jednej z postaci filmu animowanego Magiczny miecz – Legenda Camelotu. Był kapitanem jednej z drużyn w programie Bitwa na głosy i trenerem w kilku edycjach The Voice of Poland.

Od 2019 roku Andrzej Piaseczny będzie pełnił funkcję jurora w programie The Voice Senior. 

>> Marek Piekarczyk: kim jest juror The Voice Senior? [TSA, WIEK, WZROST, PIOSENKI]

>> Alicja Majewska - kim jest jurorka "The Voice Senior"? [WIEK, WZROST, MĄŻ]

Koncerty i piosenki Andrzeja Piasecznego 

Andrzej Piaseczny wciąż regularnie koncertuje. Na jego występach można usłyszeć znane piosenki, takie jak: Śniadanie do łóżka, Chodź przytul przebacz, Rysowane Tobie, Prawie do nieba,  czy Z dwojga ciał.

>> Urszula Dudziak - kim jest jurorka "The Voice Senior"? [WIEK, PIOSENKI]

Andrzej Piaseczny: partner

Wiele mówi się o tym, Andrzej Piaseczny jest gejem. Artysta oficjalnie nie potwierdził tego w mediach. Nie mamy żadnych informacji dotyczących tego, z kim spotyka się wokalista.  

RadioZET.pl/MD