Zamknij

Andrzejki 2017: wróżby i zwyczaje

Redakcja
27.11.2017 11:42
Andrzejki 2017: wróżby andrzejkowe i zwyczaje
fot. PIxabay

Wróżby andrzejkowe i zwyczaje związane z tym świętem, co roku są chętnie powtarzane wśród młodych i nie tylko. Andrzejki 2017 to kolejna okazja, by wywróżyć sobie przyszłość. Jakie są najpopularniejsze andrzejkowe zabawy i wierzenia?

Wróżby wykonywane z okazji Andrzejek 2017 to znany i lubiany sposób na poznanie swojej przyszłości. Lista wróżb andrzejkowych wykonywanych w nocy z 29 na 30 listopada, co roku pozostaje prawie niezmienna. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze zwyczaje andrzejkowe w Polsce.

Wróżby andrzejkowe - lanie wosku

Lanie wosku w Andrzejki to najprawdopodobniej najpopularniejszy andrzejkowy zwyczaj. Aby prawidłowo go wykonać, należy przelać roztopiony wosk przez dziurkę od klucza do miski z zimną wodą, a następnie z zastygniętych figur odczytać ich znaczenie.

Andrzejki 2017 - lanie wosku: jak czytać symbole?

Wróżby andrzejkowe - wyścig butów

Zabawa polega na ustawianiu butów od startu do mety. Trasa wyścigu przebiega przez cały pokój. Buty ustawiane są stopniowo w stronę mety, aż nie dotrą do progu. Osobie, której but znajdzie się na linii mety, niedługo spełni się największe marzenie.

Wróżby andrzejkowe - obieranie jabłka

Zabawa ta polega na obraniu jabłka i rzuceniu obierkami za siebie. Ze skórek leżących na podłodze powinny ułożyć inicjały ukochanej lub ukochanego.

Wróżby andrzejkowe - serce i szpilki

To zabawa dla singli, którzy pragną poznać imię swojej przyszłej drugiej połówki. Na jednej stronie wyciętego z papieru serca zapisujemy imiona męskie, a z drugiej - żeńskie. Zadaniem uczestnika lub uczestniczki zabawy jest trafienie szpilką w imię męskie lub żeńskie. Oczywiście powinni mieć przy tym zawiązane oczy. Imię, w które się trafi, należy do przyszłej ukochanej lub ukochanego.

Zabawy i zwyczaje andrzejkowe to świetna zabawa w towarzystwie znajomych. Wróżby na Andrzejki 2017 dziś nie są już tak poważnie traktowane, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Obecnie, wróżby andrzejkowe, traktowane są z lekkim przymrużeniem oka. Pozostają one wciąż pretekstem do spotkań i do świetnej zabawy wśród najbliższych. 

https://www.zalando.pl/obuwie-damskie/