Zamknij

Andrzejki 2019 - WARSZAWA: imprezy, wydarzenia, atrakcje dla dzieci i dorosłych

Jolanta Waligóra
29.11.2019 12:20
Andrzejki 2019 - WARSZAWA: imprezy, wydarzenia, atrakcje dla dzieci i dorosłych
fot. SHUTTERSTOCK

Wydarzenia na Andrzejki 2019 w Warszawie i imprezy z okazji święta wróżb będą organizowane zarówno w piątek, jak i w sobotę 29 i 30 listopada. Niektóre atrakcje w stolicy dedykowane będą osobom dorosłym, inne z kolei przeznaczone będą dla dzieci i młodzieży. Poniżej przedstawiamy najlepsze wydarzenia na Andrzejki 2019 w Warszawie - te darmowe, jak i płatne.

Andrzejki 2019 - WARSZAWA: wydarzenia, imprezy, koncerty, atrakcje dla dzieci i dla dorosłych. Co robić w Andrzejki? Gdzie iść i gdzie miło spędzić czas? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy najlepsze wydarzenia na Andrzejki 2019 w Warszawie.

Andrzejki w Warszawie 2019 - imprezy, atrakcje dla dzieci i dorosłych

Andrzejki 2019, jak co roku, wypadają na koniec listopada, a dokładniej w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię świętego Andrzeja - patrona Grecji, Szkocji i Rosji. W tym roku będzie to noc z piątku na sobotę.

Andrzejki - WRÓŻBY dla dorosłych, dla dzieci i dla par: najlepsze wróżby na Andrzejki

Wieczór wróżb organizowany jest przed rozpoczęciem się adwentu, dlatego jest to idealna okazja do ostatnich hucznych zabaw. W związku z tym w ostatnim tygodniu listopada w całej Polsce organizowanych jest wiele imprez na Andrzejki 2019. W Warszawie będzie można m.in. wybrać się do klubu, na koncert czy do kina.

Część wydarzeń dedykowana jest osobom dorosłym, inne z kolei przeznaczone są dla dzieci i młodzieży. Jedno jest pewne - dzięki różnorodności atrakcji organizowanych w stolicy każdy znajdzie coś dla siebie i nikt się nie będzie nudził.

Życzenia imieninowe dla Andrzeja - piękne wierszyki na imieniny Andrzeja, SMS 30.11

Na niektóre wydarzenia w Andrzejki w Warszawie 2019, które znajdziecie w tym artykule, nie obowiązują bilety - wstęp darmowy. Wystarczy jedynie przyjść w docelowe miejsce i dobrze się bawić. 

Andrzejki 2019 - kiedy wypadają i jaka jest historia wieczoru wróżb? [DATA]

Andrzejki 2019 - najlepsze wydarzenia i imprezy [WARSZAWA]

Ciekawym wydarzeniem na Andrzejki 2019 w Warszawie dla dzieci jest Wielka Fabryka Elfów, która zlokalizowana jest na PGE Narodowym. Już po raz czwarty organizatorzy imprezy zachęcają do zabawy w świątecznym klimacie. W dniach 24 listopada – 22 grudnia, Elfy, na specjalnie życzenie Świętego Mikołaja, oprowadzą najmłodszych po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki. Jak co roku dzieci, nie tylko wezmą udział w świątecznych przygotowaniach, ale również pomogą Elfom odnaleźć Melodię Świąt. Podczas bajecznej podróży goście Fabryki odwiedzą 10 punktów z atrakcjami. Na dzieci czekają aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Wizyta zwieńczona jest spotkaniem ze Świętym Mikołajem. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć pod tym LINKIEM.

Innym wydarzeniem dedykowanym zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym jest otwarcie lodowiska w Galerii Północnej. 

Już 30 listopada zapraszamy na najbardziej kolorowe lodowisko w Polsce, pełne tęczowych barw, brokatu, światła, muzyki i najlepszej zabawy na lodzie! Lodowisko będzie miało ponad 500 m kw., a jego taflę pokryją barwne pasy niczym grzywa jednorożca - czytamy w opisie wydarzenia. Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

W stolicy z okazji święta wróżb przygotowano także liczne imprezy. W Warszawie w Andrzejki 2019 będzie można m.in. bawić się w klubie Explosion, zlokalizowanym przy Wale Miedzeszyńskim 646. Na sali dance 30 listopada odbędzie się koncert zespołu AFTER PARTY, a za konsolą stanie DJ FRAGLES. Wstęp - 20 zł. Więcej można przeczytać pod tym LINKIEM.

Z kolei dzień wcześniej imprezę andrzejkową 2019 przygotował Klub Park. W ostatni piątek miesiąca każdy Andrzej wchodzi za darmo i dostaję 0,5l wódki + sok GRATIS. Start imprezy o godzinie 22:00. Więcej można znaleźć TUTAJ.

W czwartek 28 listopada natomiast w Clubie Mirage na Placu Defilad odbędą się Studenckie Andrzejki. Podczas STUDENCKICH ANDRZEJEK każdy imprezowicz znajdzie coś dla siebie – od mocno elektronicznych dźwięków, przez hiphopowe bity, aż po zupełnie alternatywne rytmy - czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.

W piątek 29 listopada w Klubie Komediowym w Warszawie (ul. Nowowiejska 1) o godzinie 23:30 rozpocznie się wydarzenie "3x Andrzejki – potańcówka z Antosiem, Barteczkiem i Michałkiem". Wstęp wolny, a więcej informacji można znaleźć pod tym LINKIEM.

Andrzejki - wróżby z wosku: symbole i znaczenie wróżb andrzejkowych z wosku

RadioZET.pl/JW