Zamknij

Andrzejki - wróżby z wosku: SYMBOLE i ZNACZENIE wróżb andrzejkowych z wosku

30.11.2020 18:07
Andrzejki - wróżby z wosku: SYMBOLE i ZNACZENIE wróżb andrzejkowych z wosku
fot. Shutterstock

Symbole i znaczenie andrzejkowych wróżb z wosku zdecydowanie przydadzą się podczas wieczornego lania wosku przez dziurkę od klucza. Andrzejki najbardziej kojarzą nam się właśnie z tym zwyczajem, a wiele kształtów ma swoje specjalne znaczenie, które można potraktować jako wróżbę na przyszłość.

Andrzejki - wróżby z wosku: symbole i znaczenie wróżb andrzejkowych z wosku. Co oznaczają poszczególne kształty i jaką wróżbę niosą ze sobą? Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych kształtów, które mogą nam się pokazać podczas tak zwanego lania wosku w Andrzejki.

Andrzejki 2020 - DATA: kiedy obchodzimy wieczór wróżb w Polsce i na świecie?

Andrzejkowe wróżby - SYMBOLE z wosku: co oznaczają i jak je odczytywać?

Lanie wosku to jedna z najpopularniejszych wróżb andrzejkowych. Aby dowiedzieć się, co czeka nas w przyszłości, należy przygotować klucz z dziurką, miskę z wodą i wosk, najlepiej prosto ze świecy. Zabawę należy przeprowadzić w nocy z 29 na 30 listopada. Roztopiony wosk powinien przelać się przez dziurkę od klucza, prosto do miski z wodą. Zastygnięty wosk utworzy kształty, które następnie należy odpowiednio zinterpretować. Aby to zrobić, należy oświetlić je światłem, by ich cień znalazł się na ścianie.

Zagłosuj

Czy wykonujesz wróżby andrzejkowe?

Liczba głosów:

Andrzejki - wróżby: dla dzieci, dla dorosłych, dla par, dla młodzieży 

Andrzejki - wróżby z wosku: SYMBOLE i ich ZNACZENIE [KURA, KOGUT, SŁOŃ i inne]

Jak interpretować symbole z wosku? Wróżby andrzejkowe należy potraktować z przymrużeniem, a znaczenie symboli z wosku można nawet wymyślić samemu jako część zabawy ze znajomymi. Jest jednak wiele kształtów, które kojarzą się w jednoznaczny sposób, np. serce będzie oznaczało miłość, a obrączka może oznaczać szybkie wyjście za mąż. Poniżej zebraliśmy najpopularniejsze symbole z wosku i ich znaczenie.

Słoń - jeśli jego trąba będzie skierowana do góry, zwiastuje to dużo szczęścia. W innym przypadku należy uważać na przeciwności losu, które mogą pojawić się w najbliższym czasie.

Kura - jest symbolem szczęścia (szczególnie w miłości), dobrobytu, harmonii i sukcesu finansowego.

Kogut - oznacza powodzenie lub zaskakujący, nieoczekiwany przypływ gotówki. Jeśli pojawi się kobiecie podczas wróżby andrzejkowej, może oznaczać pojawienie się w życiu mężczyzny.

Serce - najczęściej wróży odwzajemnione uczucie i szczęście w miłości. Postrzępione serce lub takie, które jest przepołowione zapowiada niepowodzenia uczuciowe.

Motyl - oznacza transformację, wielkie zmiany w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Anioł - oznacza odgórne prowadzenie, wpływ losu, a także pomyślność w nadchodzącym roku.

Dom - należy spodziewać się przeprowadzki. Oznacza również możliwość założenia rodziny lub konieczność uporządkowania spraw domowych.

Klucz - podobnie jak dom oznacza zmianę miejsca zamieszkania, a także poznanie jakiejś tajemnicy albo rozwiązanie nurtującego problemu. Ten symbol można także zinterpretować jako znalezienie klucza do czyjegoś serca.

Chmura - może oznaczać spełnienie marzenia lub z drugiej strony - zbytnie bujanie w obłokach.

Gwiazda- nazywana jest zwiastunem szczęścia.

Pies - może oznaczać, że w naszym życiu pojawi się nowy, oddany przyjaciel

Góra - w naszym życiu mogą pojawić się różnego rodzaju trudności, jednak ostatecznie poprzez konsekwencję i cierpliwość będzie można dojść do realizacji marzeń lub wyznaczonych celów.

Jajko - oznacza dużą płodność, nowe życie. To samo jajko oznacza również, że coś nowego wydarzy się w twoim życiu.

Moneta - należy zwrócić uwagę na sprawy finansowe i zawodowe. Być może w życiu pojawi się nowa praca, premia, awans lub wygrana w loterii. Moneta oznacza także możliwość wyjścia za mąż z rozsądku i dla korzyści materialnych.

Owoce, a szczególnie jabłko - oznaczają spełnienie uczuciowe.

Obrączka - oznacza szybkie zaręczyny i małżeństwo.

Samochód lub inny środek lokomocji - nadchodzi czas wielkich zmian i natłoku zdarzeń. Takie symbole zwiastują dużo podróży i ciekawych znajomości w nadchodzącym roku.

Życzenia imieninowe dla Andrzeja - piękne wierszyki na imieniny Andrzeja, SMS 30.11

Wąż - oznacza, że można zostać oszukanym przez osoby, po których w ogóle się tego nie spodziewamy. Należy uważać na różnego rodzaju inwestycje, ponieważ ktoś może chcieć wyłudzić od nas pieniądze.

Orzeł - ten symbol oznacza osiągnięcie wysokich celów.

Wymienione przez nas symbole z wosku, które mogą pojawić się podczas wróżb andrzejkowych są jedynie przykładami. Podczas ich interpretacji najważniejsze jest przede wszystkim to, aby nawet w pozornie negatywnie kojarzącym się kształcie znaleźć coś pozytywnego i dobrze się bawić.

RadioZET.pl/magia.onet.pl