Zamknij

Ania Dąbrowska - The Voice Kids: kim jest zwyciężczyni programu?

Redakcja
23.02.2019 22:40
Ania Dąbrowska - The Voice Kids: kim jest zwyciężczyni programu?
fot. Youtube/The Voice Kids Poland

Ania Dąbrowska z The Voice Kids jest zwyciężczynią drugiej edycji programu! Wyniki muzycznego show mogliśmy poznać podczas odcinka na żywo w sobotę, 23 lutego. Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje, kim jest Ania Dąbrowska oraz poznacie najważniejsze informacje na jej temat.

The Voice Kids - Ania Dąbrowska: kim jest zwyciężczyni programu? Podopieczna Cleo według opinii wielu internatów miała największe szanse na wygraną. Sprawdzamy, jak przebiegały jej występy w programie, jakie są jej pasje i marzenia, a także zbieramy najważniejsze informacje na temat Ani Dąbrowskiej z The Voice Kids 2.

» The Voice Kids 2: Ania Dąbrowska w finale programu. Internauci: „Ona to wygra” [WIDEO]

Ania Dąbrowska - The Voice Kids: kim jest finalistka programu?

Uczestniczka zachwyciła jurorów już podczas jej pierwszego występu w trakcie przesłuchań w ciemno. Ania Dąbrowska w The Voice Kids w trakcie etapu Sing Off wykonała utwór Christiny Aguilery "Hurt". Ostatecznie jej talent zachwycił wszystkich jurorów i każdy z nich wyraził chęć, aby Ania trafiła do ich drużyny.

» "The Voice Kids 3" - kiedy nowe odcinki programu i co wiadomo o 3. sezonie? «

– Niestety, nie wyobrażam sobie nie mieć ciebie w swojej drużynie – skomentował po występie Dawid Kwiatkowski. Ostatecznie Ania wybrała jednak Cleo.

» The Voice Kids 2: Ania Dąbrowska zachwyciła wszystkich jurorów. 13-latka jest poważnie chora

The Voice Kids - Ania Dąbrowska w finale: co jeszcze o niej wiemy?

Ania Dąbrowska z The Voice Kids ma 13 lat i jest uczennicą ósmej klasy Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Wesołej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st., w Dynowie (klasa fortepianu). Ponadto jest uczennicą Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. W wolnym czasie lubi jeździć na deskorolce i na rowerze, a także grać w piłkę ręczną. Ania gra nawet w szkolnej drużynie dziewczęcej na pozycji ataku.

Wiele osób poszukuje informacji na temat choroby Ani Dąbrowskiej. W trakcie programu nastolatka wyznała, że choruje na mukowiscydozę, poważną chorobę genetyczną.

— Największym moim marzeniem jest wydanie pierwszej płyty. Póki jestem w stanie i jest na to czas. Muszę szybko spełniać swoje marzenia, bo nie mam za dużo czasu — wyznała dziewczynka.

Ania Dąbrowska ma już za sobą wspólne występy na koncertach m.in. z Grzegorzem Hyżym, Anią Wyszkoni, zespołem Skaldowie oraz Mieczysławem Szcześniakiem. Ponadto koncertowała m.in. podczas Festiwalu Kultury Polonijnej "Dźwięki, które łączą" w Hanowerze i podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Rzeszów Carpathia Festival" 2016, 2017 i 2018. Brała udział w nagraniu piosenki i teledysku Mieczysława Szcześniaka "Jest jeden świat".

Nastolatka znalazła się w dziesiątce finalistów Krajowego Finału Eurowizji dla Dzieci 2016, który odbył się 15 października. Emitowany był na żywo w TVP 1. Podczas Krajowego Finału Eurowizji Junior zaśpiewała rockowy utwór "Fryzurka", produkcji Anny Czenczek.

Zobacz także

RadioZET.pl/nowiny24.pl/KP