Zamknij

Anthony Bourdain - kim był zmarły szef kuchni? Biografia i książki

Redakcja
08.06.2018 15:26
Anthony Bourdain - kim był zmarły szef kuchni? Biografia i książki
fot. ANGELA WEISS/AFP/EASTNEWS

Kim był Anthony Bourdain? Słynny amerykański szef kuchni, osobowość telewizyjna i autor książek popełnił samobójstwo. Informację o śmierci Anthonego Bourdaina potwierdziła stacja CNN, z którą współpracował gwiazdor. Przedstawiamy biografię zmarłego szefa kuchni.

Anthony Bourdain nie żyje. Kim był słynny amerykański szef kuchni, pisarz i osobowość telewizyjna? Przedstawiamy biografię zmarłego Anthonego Bourdaina.

Anthony Bourdain nie żyje. Przyczyny śmierci szefa kuchni

Anthony Bourdain popełnił samobójstwo. Amerykański szef kuchni miał 61 lat. Bliski przyjaciel Bourdaina, Eric Ripert, zauważył, że Anthony nie otwiera drzwi swojego pokoju hotelowego w Strasburgu i postanowił zawiadomić odpowiednie służby.

Informację o śmierci gwiazdy potwierdziła stacja CNN, z którą Bourdain współpracował. "Z ogromnym smutkiem możemy potwierdzić śmierć naszego przyjaciela i kolegi z pracy. Jego miłość do wielkich przygód, dobrego jedzenia i napojów oraz niezwykłe opowieści ze świata sprawiały, że był wyjątkowo dobrym gawędziarzem. Jego talent zawsze nas zachwycał, będziemy za nim ogromnie tęsknić. Jesteśmy myślami i modlitwą z jego córką i rodziną w tym trudnym momencie" - zakomunikowała stacja CNN. Jako przyczynę śmierci Anthonego Bourdaina podała samobójstwo.

Anthony Bourdain - kim był słynny szef kuchni? BIOGRAFIA

Anthony Bourdain urodził się 25 czerwca 1956 roku w Nowym Jorku. W tym roku kończyłby 62 lata. Amerykanin był nie tylko słynnym szefem kuchni, ale i podróżnikiem, autorek książek i osobowością telewizyjną. Przez większość życia jednak ciężko pracował w gastronomii.

Bourdain największy rozgłos zyskał dzięki wydanej w 2000 roku autobiograficznej książce "Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly", która od razu stała się bestsellerem. Na podstawie książki powstał komediowy serial "Kill grill". Po wielkim sukcesie książki, Anthony stał się osobowością telewizyjną. Prowadził telewizyjne programy kulinarno-podróżnicze: "Anthony Bourdain: No Reservations" ("Bez rezerwacji") oraz "The Layover oraz Anthony Bourdain: Parts Unknown" ("Miejsca nieznane"). Był także jurorem zarówno w amerykańskiej, jak i brytyjskiej edycji programu "The Taste".

Anthony Bourdain prywatnie

Prywatnie Anthony Bourdain od 1985 do 2005 roku związany był z Nancy Putkoski. Po rozwodzie ożenił się z zawodniczką mieszanych sztuk walki, Ottavia Bussia, z którą miał córkę - Ariane Bourdain. Para rozstała się w 2016 roku. Jego ostatnią partnerką była aktorka Asia Argento. Anthony walczył o prawa ludzi marginalizowanych oraz na rzecz bezpieczniejszych warunków pracy pracowników restauracji. "W swojej karierze zdobył praktycznie każdą nagrodę, jaką można uzyskać w tej branży" - czytamy w oświadczeniu CNN.

a
b

RadioZET.pl/JW