Zamknij

Apple Card: co to jest? Jak działa nowa karta Apple i gdzie ją kupić?

Paweł Żurek
26.03.2019 13:00
Apple Card: co to jest, jak działa, gdzie kupić?
fot. Apple

Apple Card, nowa karta płatnicza, stworzona przez giganta technologicznego Apple, już niebawem ma służyć użytkownikom iPhonów czy MacBooków do regulowania należności czy dbania o domowy budżet. Sprawdzamy czym jest nowy wynalazek firmy z USA, jak działa, a także gdzie go kupić.

Apple Card: co to jest? Jak działa nowa karta płatnicza  Apple’a i gdzie można ją kupić? Choć nie ma jeszcze zbyt wielu informacji na temat nowego wynalazku  Apple’a, podajemy te, które udało nam się znaleźć. Czym jest Apple Card?

>>  Apple: Cenicie sobie prywatność? Uważajcie na tę funkcję słuchawek AirPods [WIDEO]

Apple Card: co to jest?

Apple Card to wirtualna i realna karta płatnicza, która powstała we współpracy z Goldman Sachs i MasterCard. Służy ona podobnie jak zwykła karta bankomatowa, z tą różnicą, że Apple Card ma być podłączona do konta  Apple Pay - aplikacji śledzącej nasze wydatki i przychody. Program ten można zainstalować na  iPhone’ach czy MacBookach.

>>  Apple wycofuje ze sprzedaży iPody. To koniec pewnej ery. Będziecie tęsknić? [WIDEO]

Zagłosuj

Planujesz używać Apple Card, jeśli takie rozwiązanie zostanie wprowadzone w Polsce?

Liczba głosów:

Jak działa Apple Card? 

Apple Card ma dwie formy – fizyczną i wirtualną. Zwykłą, plastikową lub tytanową kartą można płacić wszędzie. Wirtualna, pozwala nam dokonywać płatności w sklepach czy supermarketach, gdzie jest dostępny Apple Pay. Obie Apple Cards są połączone z aplikacją, która zbiera informacje dotyczące naszych wydatków. 

Apple Card jest też powiązana z tzw. programami cashback, przez co za dokonanie zakupu w wybranych miejscach otrzymujemy do 3 procent zwrotu wydanych pieniędzy.

>>  Apple nas śledzi? iPhone zachowuje listę wszystkich lokalizacji, w których byliście

Apple Card: Polska jak założyć kartę? Jak wyrobić Apple Card?

Apple Card póki co nie jest dostępna w Polsce. Mogą ją wyrobić jedynie użytkownicy sprzętu marki Apple mieszkający w Stanach Zjednoczonych.

>>  Tak może wyglądać nowy iPhone XI. Do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia [ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/spidersweb.pl/PZ