Zamknij

Asteroida Apophis: kiedy spadnie? Kiedy uderzy w Ziemię? [DATA]

Paweł Żurek
14.03.2019 11:41
Asteroida Apophis: kiedy spadnie? Kiedy uderzy w Ziemię? [DATA]
fot. Pixabay.com

Asteroida Apophis spadnie na Ziemię? Jeśli wierzyć doniesieniom naukowcom zza Oceanu, niebawem w ziemię uderzy ogromna kosmiczna skała, która może spowodować wyginięcie.  Sprawdzamy co wiadomo o asteroidzie Apophis, która niebawem ma uderzyć w naszą planetę. Kiedy dokładnie upłynie termin uderzenia asteroidy Apophis w Ziemię? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kiedy Asteroida Apophis ma uderzyć w Ziemię? Co to jest Asteroida Apophis? Kiedy asteroida Apophis uderzy w Ziemię? Pojawiły się już spekulacje, że uderzenie asteroidy Apophis w Ziemię może oznaczać koniec świata. Sprawdzamy, czy tak jest naprawdę. 

>> Asteroida Apophis UDERZY w Ziemię? Zostało już tylko kilka dni [WIDEO]

Kiedy Asteroida Apophis uderzy w Ziemię?

Asteroida Apophis ma uderzyć w Ziemię 13 kwietnia 2036 roku. Czy na pewno uderzy? Na to pytanie nie znamy dokładnej odpowiedzi. Jeszcze przed kilkoma lat gdy o asteroidzie o nazwie 00042 Apophis zrobiło się głośno  prawdopodobieństwo takiego zdarzenia szacowano na 1:1000000, czyli bardzo niewielkie.

>> Asteroida Bennu jednak uderzy w Ziemię? Tego naukowcy nie przewidzieli

Czy Asteroida Apophis uderzy w Ziemię?

Asteroida Apophis najprawdopodobniej nie uderzy w Ziemię - tak jeszcze kilka lat temu twierdzili naukowcy i.. bukmacherzy, którzy przyjmowali zakłady na to, czy świat się skończy. Szanse na to, że kosmiczna skała spadnie akurat na naszej planecie oceniano na 1 do miliona. Obecnie szanse na to, że Apophis spadnie na Ziemię wynoszą 1:300. Wciąż jednak naukowcy twierdzą, że szanse na to są "bardzo niewielkie'.

>> Koniec świata - kiedy Asteroida Bennu uderzy w Ziemię według NASA? [DATA]

Asteroida Apohpis - co to jest? Kto i kiedy ją odkrył?

Asteroida Apophis została odkryta w 2004 roku. Jest zaliczana do planetoid bliskich Ziemi oraz do do grupy potencjalnie niebezpiecznych asteroid. Apophis znana jest również pod wcześniejszym oznaczeniem tymczasowym 2004 MN4.

Według ostatnich danych, Apophis minie Ziemię w piątek, 13 kwietnia 2029 roku. Według naukowców podobne zdarzenia mają miejsce raz na 1500 lat. 

>> Asteroida Bennu: kiedy uderzy w Ziemię? [DATA]

RadioZET.pl/PZ