Zamknij

Asteroida Bennu: kiedy uderzy w Ziemię? [DATA]

Redakcja
07.03.2019 16:45
Asteroida Bennu: kiedy uderzy w Ziemię [DATA]
fot. NASA Materiały Prasowe

Asteroida Bennu uderzy w ziemię? Naukowcy właśnie przyznali, że plan niszczenia asteroid potencjalnie zagrażających Ziemi opracowany przez NASA może być dużo mniej skuteczny niż początkowo przewidywano. Sprawdzamy co wiadomo o asteroidzie Bennu, która podobno zmierza w kierunku naszej planety.  Kiedy dokładnie ma uderzyć w Ziemię? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Kiedy Asteroida Bennu uderzy w Ziemię według NASA? Odpowiadamy na najważniejsze na temat asteroidy. Media już spekulują, że jeśli kosmiczna skała uderzy w Ziemię, może to oznaczać koniec świata. Sprawdzamy, czy tak jest naprawdę. 

» Perseidy 2018 - kiedy noc spadających gwiazd w sierpniu? «

Kiedy Asteroida Bennu uderzy w Ziemię?

Asteroida Bennu może uderzyć w Ziemię 25 września 2135 roku. Ta data została wyznaczona przez naukowców NASA, którzy obliczyli ją na podstawie prędkości, jaką osiągnęła kosmiczna skała. Naukowcy podkreślają, że przez potężną falę uderzeniową, którą spowoduje ważąca 77 miliardów ton Asteroida, zginie ponad połowa ludzkości. 

>> Asteroida Bennu jednak uderzy w Ziemię? Tego naukowcy nie przewidzieli

Czy Asteroida Bennu uderzy w Ziemię?

Prawdopodobieństwo tego, że Asteroida Bennu uderzy w Ziemię, naukowcy oceniają jako "bardzo niewielkie'. Dokładnie jest to 1:2700. Do tego, NASA przygotowuje specjalny plan na wypadek jakby Asteroida Bennu miała uderzyć w Ziemię. Ma do tego posłużyć technologia wykorzystująca energię atomową. 

Asteroida Bennu pomimo tego może jednak uderzyć w Ziemię. Okazało się, że moc, której chcieli użyć inżynierowie, by zniszczyć skałę, może okazać się niewystarczająca. Jak twierdzą badacze z Uniwersytetu Johna Hopkinsa w Baltimore naruszy ona jedynie strukturę skały, ale nie będzie w stanie jej rozbić. 

>> Koniec świata - kiedy Asteroida Bennu uderzy w Ziemię według NASA? [DATA]

Asteroida Bennu - czym jest i kiedy została odkryta? [INFORMACJE]

Asteroida Bennu została odkryta w 1999 roku. To ogromna kosmiczna skała o średnicy równej 500 m. Waży około 77 miliardów ton. Nazwa Asteroidy nawiązuje do ptaka z mitologii egipskiej, który związany był z Ra, Atumem oraz Ozyrysem.

W 2016 roku NASA wysłała specjalną misję OSIRIS-REx w kierunku Asteroidy Bennu. Lot w jedną stronę ma potrwać cztery lata. Sonda spróbuje pobrać m.in. próbki gruntu, a następnie dostarczyć je na Ziemię.

>> NASA pokazała, jak wygląda asteroida Bennu. Sonda OSIRIS-Rex jest coraz bliżej celu!

RadioZET.pl/PZ