Zamknij

Ile kosztuje podróż w kosmos? Firma Jeffa Bezosa podała astronomiczne stawki

Redakcja
13.07.2018 17:47
Ile kosztuje podróż w kosmos? Firma Jeffa Bezosa podała astronomiczne stawki
fot. Blue Origin mat. prasowe

Blue Origin planuje wysłać w kosmos pierwszych turystów już w 2019 roku. Ceny tak ekskluzywnych wycieczek są jednak równie astronomiczne, co ich cel...

Ile kosztuje podróż w kosmos? Ceny sięgają 300 tys. dolarów

Blue Origin to firma należąca do Jeffa Bezosa. Jej przeznaczeniem są komercyjne loty w kosmos, czyli wizja którą wielu do tej pory traktowało jak scenariusz rodem z science-fiction. Tymczasem podczas oficjalnej konferencji prasowej kierownictwo spółki ogłosiło rozpoczęcie pierwszych lotów testowych. Niedługo wystartuje też sprzedaż pierwszych biletów na przyszłoroczne wycieczki. Kwoty, jakie trzeba będzie zapłacić za opuszczenie Ziemi są jednak dosyć astronomiczne. Według informacji agencji Reuters ceny ekskluzywnych wakacji będą wahać się w granicach od 200 do nawet 300 tys. dolarów.

Zobacz także

Zobacz także

Pierwsze turystyczne loty w kosmos

Oczywiście Blue Origin nie zdecydowało się na potwierdzenie tych doniesień, wiadomo jednak, że kosmiczne podróże nie będą należeć do najtańszych. Tych, którzy się skuszą rakieta firmy, New Shepard wyniesie na wysokość ponad 100 km nad powierzchnią Ziemi, dzięki czemu poczują stan nieważkości. Na pokładzie rakiety jednocześnie może przebywać szóstka śmiałków, chętnych zobaczyć naszą planetę z zupełnie nowej perspektywy. Przyszłość jest bliżej, niż myślimy!

RadioZET.pl/źródło:Reuters/AG

Zobacz także