Zamknij

Australia - jak pomóc, gdzie znaleźć zbiórki i jak wpłacić pieniądze? [POŻARY W AUSTRALII]

Jolanta Waligóra
14.01.2020 15:28
Australia - jak pomóc, gdzie znaleźć zbiórki i jak wpłacić pieniądze? [POŻARY W AUSTRALII]
fot. AP/Associated Press/East News

Jak pomóc Australii? Pożary w kraju nadal nie ustępują i są dotkliwe nie tylko dla ludzi i ich gospodarstw, ale także dla zwierząt oraz tamtejszej przyrody. W związku z tym coraz więcej osób chce zaangażować się w pomoc, ale nie wszyscy do końca wiedzą, jak właściwie to zrobić. Szczegółowe informacje na temat tego, jak pomóc Australii i gdzie znaleźć zbiórkę pieniędzy, można znaleźć poniżej.

Pożary w Australii 2020 - jak pomóc? Jak można wesprzeć Australię i przekazać pieniądze na zbiórkę? Gdzie to zrobić i jak nie dać się oszukać? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, jak pomóc Australii.

Australia - jak pomóc? [POŻARY W AUSTRALII]

"Jak pomóc Australii" to w ostatnim czasie jedna z częściej wyszukiwanych fraz w internecie. W końcu pożary w kraju nadal nie ustępują i są dotkliwe nie tylko dla ludzi i ich gospodarstw, ale także dla zwierząt oraz tamtejszej przyrody. Do tej pory zginęło już kilkadziesiąt osób, kilka tysięcy domów jest doszczętnie zniszczonych, a pół miliarda zwierząt straciło życie.

Jak adoptować koalę i ile kosztuje pomoc koalom z Australii?

W związku z tym w pomoc dla Australii zaczęło angażować się m.in. wiele gwiazd, zarówno zagranicznych, jak i polskich. Przykładowo jakiś czas temu pojawiła się informacja, że piosenkarka Selena Gomez przekazała pięć milionów dolarów. Z kolei była tancerka Izabela Janachowska w swoich mediach społecznościowych zapoczątkowała akcję "ShoppingForAustralia". Wystarczy, że osoba, która zrobiła danego dnia zakupy, przekaże równowartość wydanej kwoty na konto organizacji działającej na rzecz walki ze skutkami pożarów w Australii. Następnie powinna, wykorzystując hasztag, nominować trzy kolejne osoby.  

Do akcji, która ma na celu pomóc Australii w walce z pożarami, przyłączają się także różne instytucje, m.in. wrocławskie ZOO. Każda państwa wizyta w zoo pomaga. Mamy złotówkę dopłaty do biletu "Na Ratunek" i wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze przekazywane są na pomoc poza naszym ogrodem- zdradza prezes ZOO Radosław Ratajczak w rozmowie z TVN24. Także WOŚP wesprze ofiary tragicznych pożarów w Australii.

Pożary w Australii. Zebrano już setki milionów złotych na pomoc 

Jak pomóc Australii i jak wpłacić pieniądze na zbiórkę? [POŻARY]

Nic dziwnego zatem, że coraz więcej osób chce zaangażować się w pomoc dla Australii i wpłacić pieniądze na zbiórkę, ale nie wszyscy do końca wiedzą, jak właściwie to zrobić. W końcu w internecie można natrafić na wiele fałszywych zbiórek, więc łatwo stać się ofiarą oszustwa. Więc jak pomóc Australii?

Jeśli chcemy przekazać datek na walkę z pożarami i tym samym wesprzeć Australię, to warto wspomóc jedynie te zbiórki, które organizowane są przez zweryfikowane osoby bądź organizacje lub których konta istnieją na serwisach społecznościowych przez dłuższy czas. Profile, które zostały założone niedawno, powinny wzbudzić naszą czujność. 

Australia: Pies pasterski ocalił ponad 200 owiec przed spłonięciem w pożarze

Jak informuje serwis Onet, warto również sprawdzić, czy zbiórka na dany cel została zarejestrowana. W Polsce można to zrobić za pomocą specjalnego Portalu Zbiórek Publicznych, który można znaleźć pod tym LINKIEM. W przypadku zbiórek zagranicznych natomiast warto ich rzetelność zweryfikować u lokalnych odpowiedników.

Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych zbiórek, na które można wpłacić pieniądze, by pomóc Australii 2020. Niektóre ze zbiórek mają na celu pomoc australijskim rodzinom i strażakom, a innych celem jest pomoc australijskim zwierzętom oraz roślinom. 

Ponadto wiele osób w ostatnim czasie decyduje się adopcję koali. Jak to zrobić? W tym celu należy wejść na koalahospital.org.au pod tym LINKIEM i wybrać opcję "Adopt a koala now" na samym dole strony. Następnie możemy wybrać koalę, którą chcemy wirtualnie adoptować. Roczny koszt opieki nad zwierzęciem wynosi od 40 do 70 dolarów. Po adopcji koali online otrzymamy specjalny certyfikat, który potwierdzi naszą pomoc.

Zagłosuj

Zamierzasz wesprzeć jakąś organizację, która pomaga Australii?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/JW