Zamknij

Avicii - przyczna śmierci to samobójstwo. Oficjalny komunikat rodziny

Redakcja
26.04.2018 23:11
Avicii przyczyny śmierci
fot. Instagram

Przyczyny śmierci DJ-a Avicii dotąd nie były jasne. Teraz w oficjalnym komunikacie rodzina poinformowała, że artysta odebrał sobie życie.

Avicii - przyczyny śmierci. Komunikat rodziny

Jak wynikało z wcześniejszych ustaleń policji, nie mogło być mowy o popełnieniu przestępstwa. Po wykonaniu dwóch autopsji śledczy wykluczyli, by do śmierci szwedzkiego DJ-a przyczyniły się osoby trzecie. Teraz rodzina postanowiła zabrać głos w sprawie zgonu Tima Berglinga. W oficjalnym komunikacie bliscy ogłaszają, że artysta popełnił samobójstwo.

"Nasz umiłowany Tim był poszukiwaczem, delikatną artystyczną duszą, szukającą odpowiedzi na pytania egzystencjalne. Przekonujący perfekcjonista, który podróżował i ciężko pracował w tempie, które doprowadziło do skrajnego stresu (...). Kiedy przestał koncertować, próbował znaleźć równowagę w życiu, aby być szczęśliwym i móc robić to, co kochał najbardziej - tworzyć muzykę. Zmagał się z myślami o życiu i sensie istnienia, szczęściu. Nie mógł już dłużej trwać" - przekazuje rodzina.

"Chciał znaleźć spokój. Tim nie był stworzony do biznesowej machiny, w której się znalazł; był bardzo wrażliwym facetem, który kochał swoich fanów, ale unikał światła reflektorów. Tim, zawsze będziemy cię kochać i zawsze będzie nam cię brakować. To, jaki byłeś, i twoja muzyka, sprawią, że pamięć o tobie będzie trwać. Kochamy cię, twoja rodzina" - głosi dalszy komunikat.

Przeczytaj też: DJ Avicii - ostatnie chwile życia

Śmierć Aviciego: samobójstwo przyczyną zgonu

Zagraniczne media spekulowały od początku, że śmierć DJ-a mogła mieć związek z jego problemami zdrowotnymi. Dawniej Avicii zmagał się z ostrym zapaleniem trzustki, które spowodowane było nadmiernym spożywaniem alkoholu. W 2014 roku Berlingowi usunięto woreczek żółciowy i wyrostek robaczkowy, przez co odwołał swoje występy i skupił się na zdrowiu. Dwa lata później zapowiedział swoją pożegnalną trasę koncertową, po której będzie komponował nowe utwory. Jednocześnie jego bliscy wiedzieli, że DJ chce całkiem przestać pić alkohol.

W swoim komentarzu dla Associated Press Nile Rogers, producent muzyczny i przyjaciel artysty, stwierdził, że Avicii miał rzucić napoje wyskokowe. Fotografia, wykonana na jachcie w wieczór poprzedzający śmierć artysty, przedstawia go z drinkiem w dłoni. Nie wiadomo czy był tam alkohol, jednak zdaniem Rogersa, na tym ostatnim zdjęciu Avicii "jest pijany".

DJ Avicii - przedwczesna śmierć artysty

Avicii był szwedzkim DJ-em, który zasłynął takimi hitami jak "Wake Me Up" czy "True". Gwiazdor urodził się 8 września 1989 roku w Sztokholmie. Zmarł 20 kwietnia 2018 roku w Omanie. Fani na całym świecie oddają DJ-owi hołd.

W swoim wcześniejszym oświadczeniu rodzina dziękowała za wyrazy wsparcia i otuchy, oraz spontaniczne minuty ciszy i inne przejawy uczczenia pamięci DJ-a.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/SA

Avicii przyczyna śmierci; Avicii oficjalna przyczyna śmierci; Avicii przyczyny śmierci