Zamknij

Awaria Pekao SA 2020 - dlaczego bank nie działa dzisiaj i do kiedy potrwa przerwa? [20.04.2020]

Karolina Piotrowska
20.04.2020 14:15
Awaria Pekao SA 2020 - dlaczego bank nie działa dzisiaj i do kiedy potrwa przerwa? [20.04.2020]
fot. Shutterstock

W poniedziałek, 20 kwietnia 2020 wśród klientów banku Pekao SA zaczęły pojawiać się pytania: dlaczego nie działają płatności kartą, nie można się zalogować do swojego konta ani wykonać przelewu i nie można wypłacić pieniędzy z bankomatu. Sprawdzamy, co się stało i do kiedy potrwa przerwa techniczna w banku. Szczegóły poniżej.

Awaria Pekao SA - nie działa płatność kartą, nie można wypłacić pieniędzy z bankomatu: dlaczego i do kiedy potrwa przerwa? Co się stało w banku Pekao SA i dlaczego nie działa strona internetowa, aplikacja i płatności? Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje dla klientów dotyczące przerwy technicznej w poniedziałek, 20 kwietnia 2020 roku.

PKO BP - nie działa IKO i logowanie do banku na stronie [AWARIA 20.04]

Awaria Pekao SA - dlaczego płatności kartą nie działają i co się stało? [20.04.2020]

Wśród klientów banku w poniedziałek, 20 kwietnia 2020 roku zaczęły pojawiać się liczne problemy, m.in. z płatnościami online, a także kartą oraz przy próbie wypłacenia pieniędzy z bankomatu. Prawdopodobnie jest to związane z przerwą techniczną banku Pekao SA. Od około godziny 9.00 klienci zgłaszali, że niedostępne są między innymi:

  • aplikacja mobilna
  • płatności przez internet
  • płatności zbliżeniowe telefonem
  • płatności BLIK
  • płatności kartą
  • wypłaty z bankomatów

Awaria w Banku Pekao. Nie działają bankomaty i płatności kartą

Na stronie internetowej banku Pekao SA pojawił się oficjalny komunikat dotyczący awarii 20.04.2020 r.:

Informujemy, że aktualnie mogą występować trudności z autoryzacją transakcji w bankomatach i terminalach płatniczych Banku Pekao S.A. Dokładamy wszelkich starań, aby niezwłocznie przywrócić pełną funkcjonalność. Przepraszamy za niedogodności.
Przepraszamy za utrudnienia.
Zespół Banku Pekao S.A.

Bank Pekao SA - AWARIA: do kiedy potrwa przerwa techniczna?

Katarzyna Żądło z biura prasowego Banku Pekao wyjaśnia:

- Mieliśmy problem z płatnościami Blikiem i kartami płatniczymi. Ta awaria została usunięta. Pojawiły się problemy z terminalami płatniczymi POS. W dużej mierze usunęliśmy tę awarię. 80 procent terminali działa bez zarzutu. Chwilowo mamy tez problem z bankomatami Pekao SA. Zidentyfikowaliśmy przyczynę awarii, która powinna zostać usunięta do południa.

Większość klientów zgłasza, że płatności kartą i wypłaty z bankomatów są już możliwe. Nadal jednak mogą występować przejściowe problemy w niektórych przypadkach. Najprawdopodobniej awaria zostanie całkowicie usunięta w ciągu kilku godzin.

Więcej informacji można uzyskać na oficjalnej stronie internetowej banku Pekao SA, dzwoniąc na infolinię lub w placówkach banku.

RadioZET.pl/KP