Zamknij

BTS: kim jest zespół K-pop z Korei Południowej? [CZŁONKOWIE, KTO JEST KIM, ILE LAT]

Paweł Żurek
15.04.2019 16:26
BTS: kim jest zespół K-pop z Korei Południowej? [CZŁONKOWIE, KTO JEST KIM, ILE LAT]
fot. FaceToFace/REPORTER

BTS, koreański zespół K-POP, bije kolejne rekordy popularności na Youtube. Piosenki, które wykonują młodzi wokaliści, są każdorazowo oglądane po kilkadziesiąt milionów razy, a bilety na koncerty rozchodzą się w kilkadziesiąt minut. Sprawdzamy kim są wokaliści z zespołu BTS, kto jest kim w grupie, a także kiedy można doczekać się koncertu BTS w Polsce.

BTS: kto to jest? Kim są wokaliści K-POP z grupy BTS? Kto jest kim w zespole? Kiedy BTS zagrają koncert w Polsce? Odpowiadamy na pytania dotyczące jednej z najpopularniejszych koreańskich grup grających pop.

>> BTS, czyli najsłynniejszy zespół z Korei Południowej. Ich muzyka robi furorę!

Zagłosuj

Słyszeliście już piosenki wykonawców z nurtu K-POP?

Liczba głosów:

BTS: kto to jest?

BTS (Bangtan Sonyeondan, właściwie 방탄소년단) to znany także jako Beyond The Scene siedmioosobowy boysband z Korei Południowej. Powstał on w 2013 roku z inicjatywy wytwórni Big Hit Entertainment.

12 czerwca 2013 ukazał się ich debiutancki singel BTS - 2 Cool 4 Skool. W kolejnych miesiącach zdobyli m.in. tytuł Nowego artysty roku na 2013 MelOn Music Award, 2013 Golden Disk Awards, 2014 Seoul Music Awards i 2014 Gaon Chart K-Pop Awards.

W 2018 zespół BTS znalazł się na szczycie listy najbardziej wpływowych osobistości w Korei sporządzonej przez gazetę „Forbes”.

>> BTS z rekordem oglądalności w serwisie YouTube. Teledysk „Boy With Luv” hitem sieci [WIDEO]

BTS: historia koreańskiego zespołu K-POP

BTS powstał z inicjatywy wytwórni Big Hit. Pierwsi członkowie zespołu zostali zrekrutowani przez przesłuchania „Hit it” wytwórni w 2010 i 2011 roku. Oryginalny skład Bangtan Boys przeszedł kilka zmian przed ostatecznym ustaleniem w 2012 roku. Już przed debiutem grupy, koreańscy wokaliści z BTS rozpoczęli tworzenie nazwy i relacji z fanami poprzez internet. 

>> BTS pobili rekord Taylor Swift na YouTube. Zespół z Korei podbija świat!

BTS: kto jest kim w zespole? [CZŁONKOWIE, SKŁAD, ILE LAT ]

BTS to siedmiu wokalistów i performerów pochodzących z Korei Południowej. Poniżej wyjaśniamy kto jest kim w zespole, a także podajemy prawdziwe imiona jego członków.

  • RM: Prawdziwe imię: Kim Namjoon (김남준) (24 lat)
  • JIN: Prawdziwe imię: Kim Seokjin (김 석진) (26 lat)
  • SUGA: Prawdziwe imię: Min Yoongi (민윤기) (25 lat)
  • J-HOPE: Prawdziwe imię: Jung Hoseok (정 호석) (24 lat)
  • V: Prawdziwe imię: Kim Taehyung (김태형) (23 lata)
  • Jimin: Prawdziwe imię: Park Jimin (박지민) (23 lata)  
  • Jungkook: Prawdziwe imię: Jeon Jeonggkuk (전정국) (21 lata)

>> Historyczny sukces BTS. Zespół k-pop podbija Amerykę!

BTS: koncert w Polsce

Fani BTS wyczekują już chwili, kiedy zostanie ogłoszona data koncertu grupy w Polsce. Póki co, koreański zespół K-POP omija nasz kraj. BTS nie ma w planach grania koncertu w Polsce, ani też nie pojawiły się jeszcze nieoficjalne informacje dotyczące występów grupy nad Wisłą. 

RadioZET.pl/kpop.fandom.com/PZ