Zamknij

BURZE nad Polską dziś. Radar burzowy 10.08. Sprawdź, gdzie jest burza

Redakcja
10.08.2018 16:01
Gdzie jest burza dziś 10.08. mapa i radar
fot. Pixabay

10 sierpnia nad Polską przejdą burze. Gdzie można się ich spodziewać? Sprawdzamy radar burzowy. Łowcy burz zapowiadają bardzo gwałtowne wyładowania.

Burze nad Polską dziś, 10 sierpnia, mają być bardzo gwałtowne. IMGW ostrzega, że najbardziej intensywne zjawiska wystąpią w dziesięciu województwach. Najbardziej zagrożona będzie Polska centralna i wschodnia.

IMGW ostrzega: czekają nas burze z gradem

Łowcy burz - radary burzowe i ostrzeżenia

Jak informują Łowcy burz, obszar centralnej i wschodniej Polski znajdzie się w obszarze gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Polska wschodnia objęta jest drugim stopniem zagrożenia, co oznacza możliwość wystąpienia intensywnych opadów deszczu z podtopieniami, silne porywy wiatru i w mniejszym stopniu ze względu na opady dużego gradu. Część Polski centralnej objęta jest tym samym, drugim stopniem, natomiast im dalej na zachód, tym niższy stopień ostrzeżeń. przewiduje się tam silne opady deszczu, silne porywy wiatru i opady dużego gradu.

Burze nad Polską 10.08.2018 - MAPA i alert RCB

Burze nad Polską będą dziś bardzo gwałtowne, w związku z czym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa już dziś rozpoczęło testy tzw. alertu RCB, czyli systemu ostrzegania przed zjawiskami, mogącymi zagrażać życiu. Nie jest to komunikat, mówiący o tym, gdzie jest dziś burza, tylko informujący o zagrożeniu i zawierający wskazówki właściwego zachowania.

Jak i gdzie sprawdzić mapę burzową dla danego rejonu? Aby dowiedzieć się, gdzie jest burza, warto korzystać z różnych dostępnych w sieci aplikacji pogodowych, takich jak Thunderly czy WehatherPro. Apki te pozwalają śledzić przemieszczanie się burzy w czasie rzeczywistym.

Gdzie jest burza?

Jednym z ciekawych miejsc w sieci, gdzie sprawdzić można kierunek przemieszczania się burz i miejsca ich występowania, jest serwis "Burze dziś". Znajduje się te mapa burzowa Polski (dostępne są także mapy innych państw), odświeżana co 5 minut.

1

RadioZET.pl/Łowcy burz/SA