Zamknij

Bartosz Bielenia - wzrost, wiek, dziewczyna, Instagram. Kim jest aktor z filmu "Boże Ciało"?

Jolanta Waligóra
10.02.2020 00:00
Bartosz Bielenia - wzrost, wiek, dziewczyna, Instagram. Kim jest aktor z filmu "Boże Ciało"?
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/EASTNEWS

Bartosz Bielenia to odtwórca głównej roli w polskim filmie "Boże Ciało", który nominowany jest do Oscara 2020 w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Młody aktor na swoim koncie ma także występy w innych produkcjach oraz w spektaklach teatralnych. Szczegółowe informacje na temat tego, kim jest Bartosz Bielenia, ile ma wzrostu, ile ma lat i w jakich filmach zagrał, można znaleźć poniżej.

Kim jest Bartosz Bielenia z "Bożego Ciała"? Wzrost, wiek, dziewczyna, rodzice, Instagram, filmy, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat aktora z filmu "Boże Ciało" nominowanego do Oscara 2020, można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy szczegółowe informacje o Bartku Bieleniu.

Kim jest Bartosz Bielenia, aktor z filmu Boże Ciało?

Odtwórca głównej roli w filmie "Boże Ciało" Bartosz Bielenia urodził się w Białymstoku. To polski aktor zarówno filmowy, jak i teatralny. W 2016 roku został absolwentem Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Co ciekawe, jego debiut na deskach teatru miał miejsce kilkanaście lat wcześniej, bo jeszcze w 1999 roku, kiedy to wystąpił w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku, wcielając się w tytułowego bohatera spektaklu "Mały Książę". Miał wtedy siedem lat.

Bartosz Bielenia od 2013 roku występował w Teatrze Bagatela w Krakowie, gdzie zadebiutował rolą Hipolita w "Idiocie" Fiodora Dostojewskiego. Z kolei w latach 2014-2017 grał w Starym Teatrze w Krakowie. Wówczas występował w takich sztukach jak m.in. "Król Lear", "Edward II" czy "Hamlet". 

W Krakowie przez trzy lata grałem dwadzieścia spektakli miesięcznie, a do tego dochodziły próby często dwa razy dziennie. To naprawdę ciężka praca - zdradził Bartosz Bielenia w wywiadzie dla portalu Dwutygodnik.

Od 2018 roku do dzisiaj występuje w Nowym Teatrze w Warszawie. 

Na małym ekranie Bartosz Bielenia zadebiutował w 2011 roku epizodyczną rolą w serialu "Głęboka woda". Z kolei pięć lat później zadebiutował w pełnowymiarowej roli w produkcji "Na granicy". Ponadto Bartosz Bielenia zagrał w takich filmach jak m.in. "Człowiek z magicznym pudełkiem", "Kler", "Ja teraz kłamię" czy "Ondyna".

W 2019 Bartosz Bielenia zagrał w filmie "Boże Ciało". W polskiej produkcji Jana Komasy wcielił się w tytułowego bohatera - Daniela. 13 stycznia pojawiła się informacja, że film "Boże Ciało" z Bartoszem Bielenią został nominowany do Oscara 2020 w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". 

Oscary 2020 - NOMINACJE. Kto walczy o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH 2020] 

Bartosz Bielenia - wzrost, wiek, dziewczyna, Instagram, życie prywatne

Bartosz Bielenia ma 28 lat - urodził się w 1992 roku. Wiele osób szuka także w sieci informacji na temat wzrostu Bartosza Bieleni. Niestety trudno o znalezienie takich informacji. 

W wywiadzie dla Zwierciadła młody aktor kilkukrotnie wspomina, że jest w związku. Nie wiadomo jednak, kim jest dziewczyna Bartosza Bieleni i jak się nazywa. W końcu aktor bardzo chroni swoją prywatność.

Bartosz Bielenia na Instagramie figuruje pod nazwą: dominik_sawio. Obecnie obserwuje go ponad 3 tysiące osób.

RadioZET.pl/JW