Zamknij

Betlejem w Polsce. Trasa koncertowa z najpiękniejszymi kolędami

Betlejem w Polsce. Trasa koncertowa z najpiękniejszymi kolędami
fot. Materiały prasowe

"Betlejem w Polsce" to wyjątkowa trasa koncertowa, podczas której będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata w wykonaniu znanych gwiazd muzyki. W 13 miastach w kraju wystąpią m.in. Grażyna Łobaszewska, Bovska, Dawid Kwiatkowski i Agnieszka Musiał. Dochód uzyskany z biletów przeznaczony zostanie na cel charytatywny - pomoc dla osób potrzebujących.

Pierwsze koncerty na trasie "Betlejem w Polsce" już pod koniec grudnia

"Betlejem w Polsce" stało się nierozłącznym elementem radosnego świętowania Bożego Narodzenia w naszym kraju. Już po raz trzeci po Polsce ruszy trasa koncertowa, podczas której wykonane zostaną najpiękniejsze kolędy z wielu stron świata i z różnych historycznych krain. Trasa obejmie 13 większych miast, a pierwsze występy zaplanowane są na 28 grudnia. Szczegółowy terminarz zamieszczamy poniżej.

 • 28 grudnia 2018 - Kalisz (Arena Kalisz, godz. 19:00)
 • 29 grudnia 2018 - Wrocław (Hala Orbita, godz. 18:00)
 • 30 grudnia 2018 - Kraków (Centrum Kongresowe ICE, godz. 18:00)
 • 3 stycznia 2019 - Spodek (Spodek Katowice, godz. 19:00)
 • 4 stycznia 2019 - Warszawa (Hala Torwar, 19:00)
 • 5 stycznia 2019 - Bydgoszcz (Hala Łucznika, godz. 18:00)
 • 6 stycznia 2019 - Szczecin (Netto Arena Szczecin, godz. 18:00)
 • 9 stycznia 2019 - Poznań (Hala Arena Poznań, godz. 19:00)
 • 10 stycznia 2019 - Gdynia (Gdynia Arena, godz. 19:00)
 • 11 stycznia 2019 - Ostróda (Hala Expo Mazury, godz. 19:00)
 • 12 stycznia 2019 - Łódź (Atlas Arena, godz. 18:00)
 • 13 stycznia 2019 - Kielce (Hala Legionów, godz. 18:00)
 • 14 stycznia 2019 - Lublin (Hala Globus, godz. 19:00)

Bovska, Bednarek, Łobaszewska wśród artystów "Betlejem w Polsce"

Podczas trasy koncertowej "Betlejem w Polsce" wystąpią niezwykli artyści - Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska, Agnieszka Musiał, Dawid Kwiatkowski oraz Bovska. Zagrają także słynny Atom String Quartet, Kapela Maliszów oraz bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta - Fanfara Moldova. Z kolei pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski oraz ze świata, m.in.: Yazeed Sakhnini - Arab z Nazaretu, Adeba – perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach, Yaron Cherniak – Żyd z Jerozolimy.

Artyści wykonają utwory bożonarodzeniowe nie tylko z Polski, ale i z innych stron świata. Widzowie będą mogli usłyszeć kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, etiopskie i te stworzone przez kanadyjskich Indian. Tego nie można przegapić!

Co więcej, druga część koncertu tradycyjnie polegać będzie na wspólnym wykonaniu najpiękniejszych polskich kolęd. Zaśpiewają wokaliści razem z publicznością. W tej części będzie można także podzielić się opłatkiem - na widowni i na scenie - oraz złożyć świąteczne życzenia nie tylko bliskim, z którymi przyszliśmy na koncert, ale także osobom nieznajomym, z którymi wspólnie świętowaliśmy ten wyjątkowy wieczór.

Dochód z biletów z trasy przeznaczony na cel charytatywny

Święta kojarzą się zazwyczaj z ciepłą, wigilijną kolacją, zapachem świeżej choinki, śpiewaniem kolęd, świętym Mikołajem i masą prezentów. W okresie Bożonarodzeniowym nie można jednak zapomnieć o osobach potrzebujących. Dlatego właśnie dochód z biletów z trasy "Betlejem w Polsce" przeznaczony zostanie na cel charytatywny.

Wejściówki na poszczególne koncerty można nabyć za pośrednictwem stron betlejemwpolsce.pl oraz bilety24.pl. Ceny biletów wahają się w zależności od wybranego miejsca.