Zamknij

Bez wiz do USA - kiedy będzie można polecieć i jakie kraje nie potrzebują wizy? [DATA]

Jolanta Waligóra
06.11.2019 11:39
Bez wiz do USA - kiedy będzie można polecieć i jakie kraje nie potrzebują wizy?
fot. PIXABAY

Kiedy bez wiz do USA? Na początku października 2019 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał dokument, który znosi obowiązek wizowy dla Polaków. Nie wszyscy jednak do końca zdają sobie sprawę, co to dokładnie oznacza i przede wszystkim, od kiedy nowe procedury wejdą w życie. Sprawdzamy, od kiedy bez wiz do USA i jakie kraje nie potrzebują wizy.

Bez wizy do USA - od kiedy Polacy będą mogli polecieć do Stanów Zjednoczonych bez wiz? Co już wiadomo na temat konkretnej daty? Jakie kraje nie potrzebują wizy do USA? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy bez wizy do USA oraz co warto wiedzieć na ten temat.

Kiedy bez wizy do USA? [DATA]

Informacje na temat tego, kiedy bez wiz do USA, szczególnie interesują wiele osób, a przede wszystkich tych, którzy mają w planach wybranie się do Stanów Zjednoczonych. Choć o możliwości braku konieczności wyrobienia wizy przed wylotem do USA przez Polaków mówiło się jeszcze na początku 2019 roku, to dopiero teraz pojawiły się oficjalne informacje w tej sprawie. Na początku października prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał dokument, który znosi obowiązek wizowy dla Polaków.

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher oznajmiła, że prawdopodobnie do końca 2019 roku potrwają procedury związane z przystąpieniem Polski do programu ruchu bezwizowego. Dodała także, że jest przekonana, że 2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz

Koniec z wizami do USA. Znamy termin dołączenia do Programu Ruchu Bezwizowego 

AKTUALIZACJA - DO USA BEZ WIZ OD 11 LISTOPADA 2019

Oznacza to, że od 11 listopada 2019 r. będzie możliwe bezwizowe podróżowanie do USA na okres do 90 dni w celach turystycznych i biznesowych.

Bez wiz do USA - jakie kraje nie potrzebują wizy?

Obecnie do programu bezwizowego należy 38 krajów, tj. Andora, Australia, Austria, Belgia, Brunei, Chile, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Japonia, Korea Południowa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Portugalia, San Marino, Singapur, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tajwan, Węgry, Wielka Brytania oraz Włochy.

Po zniesieniu wiz do USA Polacy nie będą już potrzebowali wizy na podróże do USA w celach turystycznych lub biznesowych, na okres do 90 dni. Chodzi tu o 50 stanów USA, a także Portoryko i Wyspy Dziewicze. Wiza będzie jednak nadal wymagana dla innych rodzajów wyjazdów, w tym pobytów dłuższych niż 90 dni. Program ruchu bezwizowego nie pozwala też na podjęcie pracy na terenie USA. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w poniższym linku.

Bez wizy do USA. Co to oznacza w praktyce i kiedy zniosą wizy? [WYJAŚNIAMY]

RadioZET.pl/JW