Zamknij

Biały Tydzień - co to jest, ile trwa i kiedy wypada Biały Tydzień po Komunii 2019?

Jolanta Waligóra
26.04.2019 13:54
Biały Tydzień - co to jest, ile trwa i kiedy wypada Biały Tydzień po Komunii 2019?
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Ile trwa Biały Tydzień po Komunii, co to jest i kiedy dokładnie wypada to informacje, których tradycyjnie na przełomie kwietnia i maja poszukują zarówno dzieci, które w tym roku przyjmą po raz pierwszy komunię, jak i ich rodzice oraz bliscy. Szczegółowe informacje na temat Białego Tygodnia 2019 można znaleźć poniżej.

Biały Tydzień po Komunii - co to jest i na czym polega? Ile trwa ten okres? Kiedy się rozpoczyna i kiedy kończy? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegóły i sprawdzamy informacje o Białym Tygodniu 2019.

Biały Tydzień po Komunii 2019 - ile trwa i kiedy wypada?

Informacje o tym, ile trwa Biały Tydzień i kiedy się rozpoczyna, szukają zarówno dzieci, które w 2019 roku przyjmą po raz pierwszy komunię, jak i ich rodzice czy bliscy. Biały Tydzień po Komunii - jak sama nazwa wskazuje - rozpoczyna się w pierwszy dzień po Pierwszej Komunii Świętej i trwa przez dokładnie siedem dni. 

Nie można jednak jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, kiedy okres ten się rozpoczyna. Termin Białego Tygodnia uzależniony jest od daty odbycia się Pierwszej Komunii Świętej, która z kolei zależy od indywidualnych ustaleń danej parafii. Informacje na ten temat ogłaszane są zazwyczaj pod koniec niedzielnych mszy albo zamieszczane w specjalnych gablotach przy kościołach lub na stronie internetowej danej parafii. 

Komunie 2019 - TERMINY: kiedy rozpoczynają się Komunie Święte i do kiedy trwają? 

Biały Tydzień - co to jest i na czym polega?

Biały Tydzień to okres oktawy komunijnej, która symbolizuje szczególne przygotowanie do przyjęcia sakramentu Eucharystii i świadomego uczestnictwa w mszy. Biały Tydzień po Komunii ma służyć przede wszystkim wyciszeniu i wspomagać pełne przeżywanie sakramentu Eucharystii. Tradycja ta wywodzi się od pierwszych chrześcijan - nowi członkowie Kościoła przez tydzień nosili białe szaty na znak swojego zjednoczenia z Chrystusem.

Życzenia komunijne - najpiękniejsze wierszyki i ładne życzenia na komunię

RadioZET.pl/JW