Zamknij

Biebrzański Park Narodowy - ZBIÓRKA: gdzie i jak wpłacić pieniądze na walkę z pożarami?

Jolanta Waligóra
22.04.2020 11:24
Biebrzański Park Narodowy - ZBIÓRKA: gdzie i jak wpłacić pieniądze na walkę z pożarami?
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER/EASTNEWS

Jeszcze nie tak dawno głośno było o pożarach w Australii, a dziś płoną lasy Biebrzańskiego Parku Narodowego. Cały czas trwa zbiórka pieniędzy na walkę z pożarami, a pomóc może dosłownie każdy - wystarczą dobre chęci. Szczegóły dotyczące tego, gdzie wpłacić pieniądze na zbiórkę dla Biebrzańskiego Parku Narodowe, można znaleźć poniżej.

Pożary w Biebrzańskim Parku Narodowym - ZBIÓRKA: gdzie wpłacić pieniądze na walkę z pożarami? Jak to zrobić? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o zbiórce pieniędzy na Biebrzański Park Narodowy.

Biebrzański Park Narodowy - ZBIÓRKA: gdzie wpłacić pieniądze na walkę z pożarami?

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, jak pomóc Australii w walce z ogromnymi pożarami, a dzisiaj płoną lasy naszego Biebrzańskiego Parku Narodowego. Pożar nie ustępuje nie tylko ze względu na suszę, ale trudno też go ugasić ze względu na warunki dotarcia. Lasy Państwowe podjęły się nawet gaszenia z powietrza. Ogień jednak nadal nie ustępuje.

Płonie Biebrzański PN. Ogień trawi cenne tereny. W akcji samoloty gaśnicze

W związku z tym wiele osób zaczęło szukać w sieci informacji na temat zbiórki pieniędzy na Biebrzański Park Narodowy. Pomóc może dosłownie każdy - wystarczą dobre chęci. Pieniądze należy wpłacić na następujące konto: 

Bank BGK
31 1130 1059 0017 3397 2620 0016

W tytule przelewu należy wpisać: darowizna pożar 2020

Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup: tłumic do ręcznego gaszenia, małych motopomp, które można przenosić w niedostępny teren, służących do pobierania i gaszenia wodą z bagien, cieków wodnych oraz paliwa na dojazdy, niezbędnych kosztów gaszenia pożarów.

Zbiórka na Biebrzański Park Narodowy - jak wpłacić pieniądze?

Informacje o zbiórce na Biebrzański Park Narodowy zamieścił Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego w mediach społecznościowych. Na Facebooku BPN pojawił się oficjalny komunikat w tej sprawie:

Dramatyczna sytuacja w Biebrzańskim PN. Brakuje środków na gaszenie pożaru

Ministerstwo Środowiska i Lasy Państwowe zapewniają pełne finansowanie walki z pożarem. Od początku jesteśmy w stałym kontakcie z resortem.
Organizowane zbiórki wspierają Ochotnicze Straże Pożarne.
Biorąc pod uwagę rozmiar tragedii, jaka dotknęła Biebrzański Park Narodowy i ogromne zaangażowanie strażaków i druhów ochotników, w odpowiedzi na sygnały od Was informujemy, że możliwe jest przekazanie wsparcia na doposażenie OSP w niezbędny sprzęt gaśniczy. Ochotnicy dniem i nocą z narażeniem życia walczą z ogniem w dolinie Biebrzy. Ale rozmiar tragedii i ilość wyjazdów powoduje zużycie najpotrzebniejszych sprzętów do gaszenia. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup:

  • tłumic do ręcznego gaszenia,
  • małych motopomp, które można przenosić w niedostępny teren, służących do pobierania i gaszenia wodą z bagien, cieków wodnych,
  • paliwa na dojazdy, niezbędnych kosztów gaszenia pożarów.

Konto na które można wpłacać środki: Bank BGK
31 1130 1059 0017 3397 2620 0016
wpłaty tytułem: "darowizna pożar 2020"
Dziękujemy za każdą złotówkę.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę walkę.
Andrzej Grygoruk
Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego

RadioZET.pl/JW