Zamknij

Bieg Powstania Warszawskiego 2018 - termin, trasa, zapisy, cena pakietu

Redakcja
27.07.2018 10:13
Bieg Powstania Warszawskiego 2018 - termin, trasa, zapisy, cena pakietu
fot. SZYMON STARNAWSKI/POLSKA PRESS/EASTNEWS

Bieg Powstania Warszawskiego 2018 w sobotę! W tym roku odbędzie się już 28. edycja wydarzenia. Tradycyjnie bieg będzie miał miejsce wieczorem, pod koniec lipca. Kiedy dokładnie i ile km będzie do pokonania? Przedstawiamy datę, trasę i sprawdzamy ceny pakietów.

Bieg Powstania Warszawskiego 2018 - kiedy i jaka trasa? Przedstawiamy wszystkie najistotniejsze informacje i odpowiadamy na jedne z najczęściej pojawiających się pytań.

» Bieg Powstania Warszawskiego 2018 - utrudnienia, zmiany komunikacyjne 28.07. «

Bieg Powstania Warszawskiego 2018 - trasa, termin

W tym roku przypada 28. Bieg Powstania Warszawskiego 2018. Impreza organizowana jest w celu uczczenia rocznicy wydarzeń, które miały miejsce ponad 70 lat temu - Postania Warszawskiego. Bieg odbędzie się w sobotę, 28 lipca. Start o godzinie 20:30 lub 21:10 (w zależności od wybranego dystansu).

W tym roku zmieni się trasa Biegu Powstania Warszawskiego 2018. Biegacze na krótszym 5-kilometrowym dystansie wystartują o 20:30 z ulicy Pory. Trasa prowadzić będzie ul. Sikorskiego, dalej czeka nawrót przejazdem na wysokości ul. Czarnomorskiej, następnie prosto do ul. Witosa, na wysokości ul. Beethovena czeka kolejny nawrót. Dalej uczestnicy pobiegną zachodnią jezdnią ul. Witosa do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Następnie skręcą w prawo we wschodnią jezdnię ul. Sobieskiego, a na wysokości ul. Beethovena nastąpi zmiana jezdni na zachodnią, na której po około 500 metrach nastąpi nawrotka i dobieg do ul. Idzikowskiego, gdzie po skręcie w prawo biegacze zakończą wyścig.

Trasa Biegu Powstania Warszawskiego 2018 na dłuższym 10-kilometrowym dystansie, podobnie jak na krótszym, rozpoczyna się na ul. Pory, gdzie umiejscowiony będzie start. Następnie trasa przebiegać będzie ul. Sikorskiego, dalej czeka nawrót przejazdem na wysokości ul. Czarnomorskiej, następnie uczestnicy skręcą w prawo w ul. Jana III Sobieskiego, na wysokości Al. Wilanowskiej czeka nawrót przejściem dla pieszych (bez blokowania Al. Wilanowskiej), a po dobiegnięciu do ul. Witosa skręcą w prawo. Na wysokości ul. Beethovena czeka kolejny nawrót i dalej pobiegną zachodnią jezdnią ul. Witosa do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Następnie skręcą w prawo we wschodnią jezdnię ul. Sobieskiego, a na wysokości ul. Beethovena nastąpi zmiana jezdni na zachodnią, na której po około 500 metrach czeka nawrotka i dobieg do ul. Idzikowskiego, gdzie po skręcie w prawo usytuowana jest meta. Początek biegu o godzinie 21:10.

Zapisy na Bieg Powstania Warszawskiego 2018 [CENA PAKIETÓW]

Dobra wiadomość dla wszystkich osób, które chcą wziąć udział w tegorocznej edycji wydarzenia. Ruszyły zapisy na Bieg Powstania Warszawskiego 2018! By znaleźć się na liście uczestników, wystarczy wypełnić specjalny formularz rejestracyjny online, który dostępny jest na stronie: aktywnawarszawa.waw.pl. Zapisy obowiązują aż do wyczerpania miejsc. Z kolei osobista rejestracja prowadzona będzie do 10 lipca (wtorek) w dniach i godzinach pracy biura zawodów, przy ulicy Inspektowej 1.

Ceny pakietów Biegu Powstania Warszawskiego 2018 przedstawiają się następująco:

50 zł - od 1 do 22 lipca

60 zł - od 23 do 28 lipca

» Godzina W - kiedy, o której, co symbolizuje? [POWSTANIE WARSZAWSKIE] «

RadioZET.pl/JW