Zamknij

Bieg Powstania Warszawskiego 2018 - utrudnienia, zmiany komunikacyjne 28.07.

Redakcja
27.07.2018 10:14
Bieg Powstania Warszawskiego 2018 - utrudnienia, zmiany komunikacyjne 28.07
fot. SZYMON STARNAWSKI/POLSKA PRESS/EASTNEWS

Bieg Powstania Warszawskiego 2018 odbędzie się w sobotę, 28 lipca, co będzie wiązało się ze zmianami komunikacyjnymi dla mieszkańców stolicy. W godzinach wieczornym pojawią się utrudnienia w ruchu, a niektóre ulice będą zamknięte. Sprawdzamy, które drogi będą nieprzejezdne i jakie pojawią się zmiany w komunikacji miejskiej.

Bieg Powstania Warszawskiego 2018 - utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice, nieprzejezdne drogi, zmiany komunikacyjne 28 lipca w stolicy. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat ograniczeń w ruchu.

» Bieg Powstania Warszawskiego 2018 - kiedy i gdzie? [CENA, ZAPISY, TRASA] «

Bieg Powstania Warszawskiego 2018: utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice

W sobotę, 28 lipca odbędzie się Bieg Powstania Warszawskiego 2018. Utrudnienia w ruchu pojawią się od 15:00. Od tej godziny do północy zamknięte będą ulice:

• Pory od skrzyżowania z ul. L. Idzikowskiego do wyjazdu na al. gen. W Sikorskiego,

• L. Idzikowskiego od skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego do wjazdu na tereny ogródków działkowych kierunku ul. Puławskiej.

Z kolei wstrzymanie ruchu nastąpi na poniższych odcinkach:

• obu jezdniach al gen. W. Sikorskiego na odcinku od ul. Pory do ul. L. van Beethovena,

• obu jezdniach ul. Jana III Sobieskiego na odcinku od skrzyżowania z al. gen. W. Sikorskiego do skrzyżowania z al. Wilanowską oraz w kierunku ul. Dolnej. Ponadto dla ruchu będzie wyłączona jezdnia zachodnia od skrzyżowania z ul. L. van Beethovena do skrzyżowania z ul. Dolną.

Dodatkowo ulice na trasie biegu będą wyłączane z ruchu kołowego od ok. godziny 20:00. Biegacze na krótszym 5-kilometrowym dystansie wystartują z ulicy Pory. Trasa prowadzić będzie ul. Sikorskiego, dalej czeka nawrót przejazdem na wysokości ul. Czarnomorskiej, następnie prosto do ul. Witosa, na wysokości ul. Beethovena czeka kolejny nawrót. Dalej uczestnicy pobiegną zachodnią jezdnią ul. Witosa do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Następnie skręcą w prawo we wschodnią jezdnię ul. Sobieskiego, a na wysokości ul. Beethovena nastąpi zmiana jezdni na zachodnią, na której po około 500 metrach nastąpi nawrotka i dobieg do ul. Idzikowskiego, gdzie po skręcie w prawo biegacze zakończą wyścig.

Trasa na dłuższym 10-kilometrowym dystansie rozpoczyna się na ul. Pory, gdzie umiejscowiony będzie start. Następnie trasa przebiegać będzie ul. Sikorskiego, dalej czeka nawrót przejazdem na wysokości ul. Czarnomorskiej, następnie uczestnicy skręcą w prawo w ul. Jana III Sobieskiego, na wysokości Al. Wilanowskiej czeka nawrót przejściem dla pieszych (bez blokowania Al. Wilanowskiej), a po dobiegnięciu do ul. Witosa skręcą w prawo. Na wysokości ul. Beethovena czeka kolejny nawrót i dalej pobiegną zachodnią jezdnią ul. Witosa do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Następnie skręcą w prawo we wschodnią jezdnię ul. Sobieskiego, a na wysokości ul. Beethovena nastąpi zmiana jezdni na zachodnią, na której po około 500 metrach czeka nawrotka i dobieg do ul. Idzikowskiego, gdzie po skręcie w prawo usytuowana jest meta.

Bieg Powstania Warszawskiego 2018 - zmiany w komunikacji miejskiej 28 lipca

28 lipca uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa „Bieg Powstania”. Autobusy w godz. 19.00 - 21.00 będą jednokierunkowo kursowały na trasie: Metro Wilanowska – al. Wilanowska – al. gen. W. Sikorskiego – św. Bonifacego – Stegny, a w godz. 21.00 - 0.00 na trasie w kierunku przeciwnym.

W czasie biegu będą wprowadzane zmiany w kursowaniu komunikacji. Autobusy linii 107 będą kończyły swoją trasę na ul. Chełmskiej. Linie: 108, 148, 164, 185 będą kursowały ulicami al. Wilanowska – Przyczółkowa – Wiertnicza. Linie: 116, 119, 172 oraz nocne N03 i N31 pojadą objazdem ul. Czerniakowską. Autobusy linii 187 dojadą ul. Powsińską do pętli Sadyba, a linii 189 ul. św. Bonifacego do pętli Stegny. Z kolei autobusy linii: 166, 501, 503, 519 i 522 pojadą ulicami Dolna – Puławska – al. Wilanowska, a po przywróceniu ruchu na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego i św. Bonifacego będą kursowały ulicami Czerniakowską, Powsińską i św. Bonifacego.

RadioZET.pl/infoulice.um.warszawa.pl/JW