Zamknij

Bieg WOŚP 2018 - trasa i godzina rozpoczęcia

Redakcja
03.01.2018 10:38
Bieg WOŚP 2018 - kiedy i którędy przebiegną uczestnicy umprezy?
fot. treningbiegacza.pl

Bieg WOŚP 2018 - trasa i godzina rozpoczęcia imprezy są już znane. To już 12. edycja warszawskiego biegu pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". Organizatorzy przygotowali 5 tysięcy pakietów dla uczestników wydarzenia, które zaplanowane jest na 14 stycznia 2018.

Trasa biegu WOŚP 2018 będzie liczyła 5 km i przejdzie ulicami centrum Warszawy. Impreza ta towarzyszy corocznie organizowanemu Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tego cyklicznego wydarzenia jest nadrukowywanie ważnych informacji dla diabetyków na etykietach produktów.

Bieg WOŚP 2018 - trasa

Trasa biegu WOŚP 2018 prowadzić będzie przez ulice centrum Warszawy. Start imprezy zaplanowany został spod terenu Pałacu Kultury i Nauki. Następnie uczestnicy biegu pokonają ulice Złotą, Jasną, przebiegną wzdłuż odcinka Świętokrzyskiej, skręcając w ulicę Mazowiecką. Tam czeka ich pierwszy punkt, oznaczający pokonany 1 kmtrasy biegu WOŚP 2018. Uczestnicy będą następnie musieli dobiec do ulicy Królewskiej, skręcić w prawo i okrążyć Plac Józefa Piłsudskiego, aż do złączenia ulic Wierzbowej i Senatorskiej. Tam znajdować się będzie drugi punkt, oznaczający pokonany 2km trasy.

Następnie uczestnicy12. Biegu WOŚPdobiegną do złączenia ulic Senatorskiej i Miodowej. Skręcą w Krakowskie Przedmieście i tą ulicą dobiegną aż do Ossolińskich. Przy Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego znajdować się będzie trzeci przystanek na trasie biegu. Uczestnicy następnie dobiegną ponownie do ulicy Królewskiej i znów skręcą na Krakowskie Przedmieście, aż do ulicy Świętokrzyskiej. Dalsza trasa powrotna będzie przebiegać śladami startu biegu. Meta wyznaczona jest na Placu Defilad.

Bieg WOŚP 2018 - godzina rozpoczęcia

Bieg WOŚP 2018 rozpocznie się o godzinie 13:00, 14 stycznia 2018 roku. Organizatorzy przewidzieli dwie godziny dla uczestników, chcących pokonać tę 5km trasę tegorocznego biegu. O godzinie 15:00 nastąpi zakończenie imprezy. Bieg WOŚP 2018 oznaczony będzie specjalnymi taśmami, a nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwali Wolontariusze Pokojowego Patrolu.

Każdy z uczestników imprezy deklaruje, że zapoznał się z jej regulaminem. Celem wydarzenia jest popularyzacja wiedzy na temat cukrzycy i nauka pierwszej pomocy. Propagowany jest także zdrowy i aktywny tryb życia. Wbiegu WOŚP 2018 może wziąć udział 5.000 uczestników.

RadioZet.pl/bieg.wosp.org.pl/JH