Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Ewelina Pacyna, Michał Adamski
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bill Pullman - kim jest aktor z filmu "Ukryta gra" i gość Wojewódzkiego? [WIEK, WZROST]

05.11.2019 12:03

Bill Pullman, aktor z filmu "Ukryta gra", którego producentem był m.in. Piotr Woźniak-Starak, pojawi się we wtorek 5 listopada 2019 w programie TVN "Kuba Wojewódzki". Na słynnej kanapie "Króla TVN-u" zasiądzie razem z Rafałem Zawieruchą. Sprawdzamy informacje o Billu Pullmanie, jego wiek, wzrost oraz szczegóły na temat życia prywatnego aktora.

Bill Pullman - kim jest aktor z filmu "Ukryta gra" i gość Wojewódzkiego? [WIEK, WZROST] fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EASTNEWS

Kim jest Bill Pullman? Wiek, wzrost, "Ukryta gra", filmy, żona, Instagram, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat gościa w programie "Kuba Wojewódzki", można znaleźć w tym artykule.

Bill Pullman - kim jest aktor z filmu "Ukryta gra"? [KARIERA]

Aktor Bill Pullman urodził się w Hornell w stanie Nowy Jork. Jego ojciec James miał pochodzenie angielskie i był fizykiem. Z kolei matka Johanna miała korzenie holenderskie i była pielęgniarką. Bill Pullman w 1971 roku ukończył nowojorską szkołę Hornell High School. Uczęszczał do State University of New York at Delhi (SUNY Delhi) oraz i State University of New York at Oneonta. W końcu otrzymał magistra sztuki na University of Massachusetts Amherst. 

Co ciekawe, Bill Pullman był wykładowcą dramatu w SUNY Delhi i Szkole Filmowej i Fotograficznej w stanie Montana. To własnie tam został przekonany przez swoich uczniów do udziału w filmie. Tak też zrobił. Obecnie aktor na swoim koncie ma liczne występy w filmach. Bill Pullman zagrał m.in. w takich produkcjach jak "Zagubiona autostrada", "Ja cię kocham, a ty śpisz", "Bezsenność w Seattle", "Dzień Niepodległości" czy "Grzesznica". 

Ostatnim filmem Billa Pullmana jest "Ukryta gra", którego producentem był m.in. Piotr Woźniak-Starak. Aktor wciela się tam w główną postać, tj. Joshua Mansky.

Początek lat sześćdziesiątych. U szczytu kryzysu kubańskiego amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka Joshuę Mansky’ego. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Rywalizacja to jednak tylko przykrywka do szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch, mający powstrzymać konflikt nuklearny - brzmi oficjalny opis filmu "Ukryta gra" dystrybutora kino.

Agnieszka Woźniak-Starak na premierze "Ukrytej gry" [ZDJĘCIA]

Bill Pullman - wiek, wzrost, żona, Instagram, życie prywatne

Wielu fanów aktora poszukuje w sieci także informacji na temat wieku Billa Pullmana. Aktor w 2019 skończy 66 lat - urodził się 17 grudnia 1953 roku. Pullman jest dość wysoki i mierzy około 187 cm. 

Żoną Billa Pullmana od 1987 roku jest tancerka Tamara Hurwitz. Para doczekała się trójki dzieci - mają córkę Maesę (ur. 1988) oraz dwóch synów - Jacka (ur. 1989) i Lewisa (ur. 1993).

Aktor niechętnie dzieli się informacjami ze swojego życia prywatnego. Bill Pullman nie posiada Instagrama i rzadko korzysta z mediów społecznościowych.

Bill Pullman u Kuby Wojewódzkiego - kiedy oglądać?

Bill Pullman u "Wojewódzkiego" pojawi się we wtorek, 5 listopada 2019 roku. Na słynnej kanapie "Króla TVN-u" zasiądzie razem z polskim aktorem Rafałem Zawieruchą. Odcinek z ich udziałem będzie można obejrzeć o godzinie 22:30 tradycyjnie na antenie TVN. 

Najnowszy odcinek programu "Kuba Wojewódzki" dostępny będzie także online na platformie Player.pl.

RadioZET.pl/JW

Oceń