Zamknij

Bill Pullman - kim jest aktor z filmu "Ukryta gra" i gość Wojewódzkiego? [WIEK, WZROST]

Jolanta Waligóra
05.11.2019 12:03
Bill Pullman - kim jest aktor z filmu "Ukryta gra" i gość Wojewódzkiego? [WIEK, WZROST]
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EASTNEWS

Bill Pullman, aktor z filmu "Ukryta gra", którego producentem był m.in. Piotr Woźniak-Starak, pojawi się we wtorek 5 listopada 2019 w programie TVN "Kuba Wojewódzki". Na słynnej kanapie "Króla TVN-u" zasiądzie razem z Rafałem Zawieruchą. Sprawdzamy informacje o Billu Pullmanie, jego wiek, wzrost oraz szczegóły na temat życia prywatnego aktora.

Kim jest Bill Pullman? Wiek, wzrost, "Ukryta gra", filmy, żona, Instagram, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat gościa w programie "Kuba Wojewódzki", można znaleźć w tym artykule.

Bill Pullman - kim jest aktor z filmu "Ukryta gra"? [KARIERA]

Aktor Bill Pullman urodził się w Hornell w stanie Nowy Jork. Jego ojciec James miał pochodzenie angielskie i był fizykiem. Z kolei matka Johanna miała korzenie holenderskie i była pielęgniarką. Bill Pullman w 1971 roku ukończył nowojorską szkołę Hornell High School. Uczęszczał do State University of New York at Delhi (SUNY Delhi) oraz i State University of New York at Oneonta. W końcu otrzymał magistra sztuki na University of Massachusetts Amherst. 

Co ciekawe, Bill Pullman był wykładowcą dramatu w SUNY Delhi i Szkole Filmowej i Fotograficznej w stanie Montana. To własnie tam został przekonany przez swoich uczniów do udziału w filmie. Tak też zrobił. Obecnie aktor na swoim koncie ma liczne występy w filmach. Bill Pullman zagrał m.in. w takich produkcjach jak "Zagubiona autostrada", "Ja cię kocham, a ty śpisz", "Bezsenność w Seattle", "Dzień Niepodległości" czy "Grzesznica". 

Ostatnim filmem Billa Pullmana jest "Ukryta gra", którego producentem był m.in. Piotr Woźniak-Starak. Aktor wciela się tam w główną postać, tj. Joshua Mansky.

Początek lat sześćdziesiątych. U szczytu kryzysu kubańskiego amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka Joshuę Mansky’ego. Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Rywalizacja to jednak tylko przykrywka do szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch, mający powstrzymać konflikt nuklearny - brzmi oficjalny opis filmu "Ukryta gra" dystrybutora kino.

Agnieszka Woźniak-Starak na premierze "Ukrytej gry" [ZDJĘCIA]

Bill Pullman - wiek, wzrost, żona, Instagram, życie prywatne

Wielu fanów aktora poszukuje w sieci także informacji na temat wieku Billa Pullmana. Aktor w 2019 skończy 66 lat - urodził się 17 grudnia 1953 roku. Pullman jest dość wysoki i mierzy około 187 cm. 

Żoną Billa Pullmana od 1987 roku jest tancerka Tamara Hurwitz. Para doczekała się trójki dzieci - mają córkę Maesę (ur. 1988) oraz dwóch synów - Jacka (ur. 1989) i Lewisa (ur. 1993).

Aktor niechętnie dzieli się informacjami ze swojego życia prywatnego. Bill Pullman nie posiada Instagrama i rzadko korzysta z mediów społecznościowych.

Bill Pullman u Kuby Wojewódzkiego - kiedy oglądać?

Bill Pullman u "Wojewódzkiego" pojawi się we wtorek, 5 listopada 2019 roku. Na słynnej kanapie "Króla TVN-u" zasiądzie razem z polskim aktorem Rafałem Zawieruchą. Odcinek z ich udziałem będzie można obejrzeć o godzinie 22:30 tradycyjnie na antenie TVN. 

Najnowszy odcinek programu "Kuba Wojewódzki" dostępny będzie także online na platformie Player.pl.

RadioZET.pl/JW