Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Black Friday 2019 - POLSKA: kiedy jest Czarny Piątek i w których sklepach?

04.09.2019 15:52

Kiedy jest Black Friday 2019? Polska przejęła ten zwyczaj ze Stanów Zjednoczonych, gdzie jest on najbardziej popularny. Tego dnia sklepy oferują wiele zniżek i specjalnych ofert, a sam Czarny Piątek nazywany jest początkiem sezonu zakupowego przed Bożym Narodzeniem. Sprawdzamy, kiedy wypada Black Friday 2019 w Polsce i w których sklepach będzie można skorzystać z promocji.

Black Friday 2019 - POLSKA: kiedy jest Czarny Piątek i w których sklepach? fot. Shutterstock

Black Friday 2019 - Polska: kiedy jest Czarny Piątek i w których sklepach dostaniemy zniżki? Black Friday jest określany jako największy na świecie dzień wyprzedaży. Co roku pod koniec listopada sklepy odwiedza największa ilość konsumentów, którzy chcą skorzystać ze specjalnych ofert i atrakcyjnych zniżek. Poniżej zebraliśmy więcej informacji na ten temat.

BLACK FRIDAY 2019 - POLSKA: kiedy jest Czarny Piątek? [DATA]

Wiele osób już pod koniec wakacji szuka informacji o tym, kiedy jest Black Friday 2019. Tak zwany Czarny Piątek wypada zawsze tuż po Święcie Dziękczynienia, czyli w ostatni piątek listopada. Ponieważ dokładna data jest ruchoma, również zakupowe święto co roku przypada na inny termin.

Święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych przypada zawsze na czwarty czwartek listopada, w tym roku będzie to 28.11. Kiedy jest Black Friday 2019? W tym roku będzie to 29 listopada. Często w sklepach promocje na Czarny Piątek nie trwają tylko przez ten jeden dzień, a są wydłużane na cały weekend lub nawet tydzień.

Czas na zwrot towaru - ile dni ma klient na zwrot zakupionego towaru?

Gdzie Black Friday 2019 i wyprzedaże na Czarny Piątek?

Co roku z okazji Black Friday tysiące marek wprowadza atrakcyjne promocje. Jest to doskonała okazja, aby kupić wybrane produkty ulubionych marek w niższych cenach lub przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia i kupić prezenty dla najbliższych. W Polsce, zarówno, jak i innych krajach, największą popularność zdobywają sprzęty AGD i RTV. Ponadto zawsze dużym zainteresowaniem cieszą się ubrania, a także meble i akcesoria do wnętrz.

Black Friday 2019 to dzień największych wyprzedaży w roku. Jest on utożsamiany z początkiem sezonu zakupowego przed Bożym Narodzeniem w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam cyklicznie co roku w ostatni piątek listopada pojawiają się gigantyczne obniżki. W Czarny Piątek wiele sklepów czynnych jest dłużej niż zwykle, czasem nawet całą dobę.

Jesienne wyprzedaże 2019 - kiedy w sieciówkach i w jakich sklepach?

Black Friday w Polsce z każdym rokiem robi się coraz bardziej znany i coraz więcej sklepów przyłącza się do akcji. Wyprzedaże z okazji Czarnego Piątku uznawane są za największe wyprzedaże pojawiające się w sklepach. Oprócz tego zwyczaju coraz częściej spotykany jest także Cyber Monday, czyli Cyberponiedziałek. To kolejna okazja do zrobienia zakupów w okazyjnych cenach, jednak tego dnia zniżki oferują głównie sklepy internetowe.

RadioZET.pl/KP

Oceń