Zamknij

Blanka Lipińska - kim jest pisarka i autorka książek "365 dni" i "Ten dzień"?

Jolanta Waligóra
31.05.2019 10:00
Blanka Lipińska - kim jest pisarka i autorka książek "365 dni" i "Ten dzień"?
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Kim jest Blanka Lipińska? O autorce bestsellerów "365 dni" i "Ten dzień", które przez wielu nazywane są polską wersją "50 twarzy Greya", robi się coraz głośniej. Wszystko za sprawą rozpoczęcia prac nad ekranizacją jednej z jej książek. Dodatkowo pisarka zapowiedziała trzecią część serii o polskim Christianie Greyu. Sprawdzamy, co wiadomo o Blance Lipińskiej.

Blanka Lipińska to autorka bestsellerów "365 dni" i "Ten dzień", które są polską wersją "50 twarzy Greya". Teraz pisarka zapowiada kolejną część serii. Co warto wiedzieć o coraz popularniejsze autorce? Sprawdzamy, kim jest Blanka Lipińska.

Blanka Lipińska autorką polskiej wersji "50 twarzy Greya"

O Blance Lipińskiej, o której jeszcze dwa lata temu mało kto słyszał, robi się coraz głośniej. Pisarka swoją popularność zawdzięcza dwóm książkom, które mimo licznych kontrowersji, okazały się bestsellerami i wyprzedają się w zaskakującym tempie. Mowa tu o książce  Blanki Lipińskiej "365 dni" i jej kontynuacji "Ten dzień". Powieści przez wielu określane są jako polska wersja "50 twarzy Greya". Fabuła pierwszej opowiada historię Laury Biel, która wyjeżdża z chłopakiem na Sycylię, gdzie niespodziewanie zostaje porwana przez przystojnego szefa mafii. Mężczyzna cudem uniknął śmierci, a w przedśmiertnej wizji ujrzał kobietę o twarzy Laury. Bohaterka ma 365 dni, by spróbować pokochać przestępcę. Z kolei "Ten dzień" Blanki Lipińskiej opowiada dalsze losy bohaterów.

Kolejne 365 dni - PDF: czy i gdzie można znaleźć książkę Blanki Lipińskiej online?

O Blance Lipińskiej zrobiło się jeszcze głośniej, gdy w sieci pojawiła się informacja, że rozpoczęły się prace nad ekranizacją "365 dni". Premiera polskiej wersji "50 twarzy Greya" zapowiedziana jest na 2020 rok. Za reżyserię filmu na podstawie książki Blanki Lipińskiej ma odpowiadać Maciej Kawulski, prezes federacji KSW, który zaliczył bardzo dobry debiut reżyserski, tworząc „Underdog” z Erykiem Lubosem i Mamedem Khalidovem. Nie wiadomo, jak mocno w wersji filmowej zostaną wykorzystane sceny erotyczne, które znalazły się na kartach książki. 

Teraz  Blanka Lipińska zapowiedziała trzecią część hitowej serii książek, która ma być gotowa w czerwcu 2019 roku. W wywiadzie dla  "Rzeczypospolitej", zapytana, czym zaskoczy czytelników tym razem, odpowiedziała:

Wszystkim. Absolutnie wszystkim. Jeżeli ktoś uważał, że moja książka jest przewidywalna, to już się zdziwił na końcu drugiej części. Dlatego uważam, że w trzeciej rozwalę system. 

Blanka Lipińska - kim jest autorka książek "365 dni" i "Ten dzień"?

Choć Blanka Lipińska staje się coraz popularniejsza, to o autorce bestsellerowych książek niewiele wiadomo. Najwięcej można dowiedzieć się z jej licznych wywiadów oraz z jej mediów społecznościowych. Blanka Lipińska na Instagramie figuruje pod nazwą: blanka_lipinska, a obecnie jej konto obserwuje blisko 50 tysięcy osób. W  biogramie pisze o sobie krótko: Autorka bestsellerowej powieści „365 Dni” i „Ten dzień” , Hipnotyzer, Kitesurfer, Kucharz ... i jeszcze kilka innych

Blanka nie boi się kontrowersyjnych tematów. W wywiadzie z Na Temat zapytana, czy uważa, że warto mówić otwarcie o seksie, odpowiedziała, że jasne.

Jeżeli natomiast chodzi o sam fakt istnienia tematu i problemu, trzeba go dotknąć w sposób najbardziej dla ludzi zrozumiały, nie robiąc z tego wielkiej sprawy, bo przecież robimy to wszyscy. A jeśli jeszcze nie, to robić na pewno spróbujemy, przynajmniej raz w życiu. Jeśli nie robimy tego prokreacyjnie, to ta czynność służy wyłącznie przyjemności i nie wstydźmy się tego, że tak jest. - czytamy w wywiadzie. 

Lipińska na swoim koncie ma także rozbieraną sesję w CKM.

Blanka Lipińska pochodzi z Puław. Jej zdjęcia z najbliższą rodziną można znaleźć na jej Instagramie. W swoich mediach społecznościowych niejednokrotnie zamieszcza też zdjęcia ze swoim partnerem.

RadioZET.pl/JW