Zamknij

Blizny na obliczu Matki Boskiej Częstochowskiej - gdzie się znajdują? Pytanie z Milionerów

Karolina Piotrowska
03.07.2019 14:12
Blizny na obliczu Matki Boskiej Częstochowskiej - gdzie się znajdują? Odpowiedź na pytanie z Milionerów
fot. screen / player.pl

Oblicze Matki Boskiej Częstochowskiej pokrywają blizny. Gdzie znajdują się trzy największe? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz wyjaśnienie, skąd wzięły się blizny na obliczu Matki Boskiej Częstochowskiej możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczce udało się odpowiedzieć poprawnie na pytanie i przejść dalej.

Blizny na obliczu Matki Boskiej Częstochowskiej - gdzie się znajdują? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" oraz jej wyjaśnienie.

Cios albo szklanka wódki na raz i mogą nam stanąć przed oczami... - pytanie z Milionerów

Blizny na obliczu Matki Boskiej Częstochowskiej - gdzie się znajdują? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach", "Oblicze Matki Boskiej Częstochowskiej pokrywają blizny. Gdzie znajdują się trzy największe?", zmusiła uczestniczkę programu do skorzystania z ostatniego koła ratunkowego. Na początku miała ona do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. na jej prawym policzku 

B. na jej lewym policzku 

C. na czole 

D. na skroni

Uczestniczka postanowiła skorzystać z koła ratunkowego - Telefon do przyjaciela. Pomóc miała jej siostra, jednak ona również nie znała odpowiedzi na to pytanie. Ostatecznie uczestniczka postanowiła zrezygnować z dalszej gry i zachować 10 tysięcy złotych.

MILIONERZY - Oblicze Matki Boskiej Częstochowskiej pokrywają blizny. Gdzie znajdują się trzy największe? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów", "oblicze Matki Boskiej Częstochowskiej pokrywają blizny. Gdzie znajdują się trzy największe?", to A. Była ona warta 20 tysięcy złotych.

Blizny na obliczu Matki Boskiej Częstochowskiej upamiętniają rabunkowy napad na Jasną Górę w 1430 roku, kiedy to obraz został zniszczony. W czasie dokonanej w Krakowie renowacji obrazu w 1434 roku z niewiadomych powodów blizny zostały w ten sposób wyeksponowane.

Original_Black_Madonna_of_Częstochowa

Defenestracja praska to wyrzucenie 7 rajców... - odpowiedź na pytanie z Milionerów

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/KP