Zamknij

Body Worlds Poznań: do kiedy wystawa, po ile BILETY?

Redakcja
13.12.2017 11:41
Body Worlds Vital Poznań: do kiedy wystawa, po ile BILETY?
fot. bodywrolds.pl

Body Worlds Poznań to jedna z najliczniej odwiedzanych wystaw świata. Wystawa ma już 20-letnią tradycję, a jej eksponaty budzą zainteresowanie na całym świecie. Do kiedy będzie można oglądać Body Worlds w Poznaniu i ile kosztują bilety na to wydarzenie?

Wystawa Body Worlds w Poznaniu stawia sobie za cel celebrację ludzkiego ciała w ruchu, przedstawia ludzki organizm zarówno w zdrowiu, jak i w chorobie. Body Worlds Poznań 2017 to widowisko z ludzkim organizmem w roli głównej.

Body Worlds Poznań: do kiedy wystawa?

Wystawa Body Worlds Poznań 2017 potrwa do 21 stycznia 2018. Pierwsi odwiedzający mogli obejrzeć wystawę już 24 października 2017, kiedy to miało miejsce oficjalne otwarcie ekspozycji. Twórcą i inicjatorem wydarzenia jest Gunther von Hagens - twórca procesu plastynacji. Von Hagens w Poznaniu przedstawia projekty realizowane dzięki działającemu programowi dawców organów. Dzięki niemu, twórca ma możliwość wykorzystania tylko tych ciał, które za życia zostały zgłoszone do programu.

Celem Body Worlds Poznań 2017 jest przede wszystkim edukacja i pokazanie ludzkiego ciała takiego, jakim ludzie go do tej pory nie znali. Wiele instytucji naukowych doceniło to wydarzenie, zwracając szczególną uwagę na propagowanie przez niego wiedzy z zakresu anatomii i medycyny.

Body Worlds Poznań: po ile BILETY?

Bilety na Body Worlds Poznań dostępne są od 30 złotych dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży do lat 19, a od 40zł dla tej samej grupy w weekendy. Bilet ulgowy przysługuje studentom do 26 roku życia, a także seniorom, i w weekendy kosztuje 50zł, a od poniedziałku do piątku - 40zł. Bilety normalne dostępne są od 50zł w tygodniu i od 60zł w weekendy.

W cenie biletu na Body Worlds Vital zawiera się nie tylko wstęp na wystawę, ale także doświadczenie czegoś zupełnie nowego z pogranicza medycyny i sztuki. Na wydarzenie obowiązują także bilety grupowe (min. 10 osób), których koszt waha się od 25zł do 40zł. Bilety można zakupić drogą internetową lub na miejscu imprezy, w kasach.

Impreza organizowana jest w poznańskiej "Pestce", galerii przy Al. Solidarności 47. Godziny otwarcia wystawy Body Worlds to 9:00-20:00 w tygodniu, i 10:00-20:00 w weekendy i święta.

RadioZet.pl/bodyworlds.pl/JH