Zamknij

Bon turystyczny - jak złożyć wniosek online, jak otrzymać i aktywować bon 500 zł na wakacje?

04.08.2020 14:11
Bon turystyczny - jak złożyć wniosek online, jak otrzymać i aktywować bon 500 zł na wakacje?
fot. PIXABAY

Bon turystyczny to temat, na który informacji poszukuje wiele osób, które mogą starać się o 500 zł na wakacje w Polsce. Nie wszyscy jednak do końca wiedzą, jak on działa i jak można z niego korzystać. Szczegóły dotyczące tego, jak złożyć wniosek o bon turystyczny online i jak go otrzymać oraz aktywować, można znaleźć poniżej.

Bon turystyczny - jak złożyć wniosek online? Jak otrzymać 500 zł na wakacje? Jak aktywować bon? Jak korzystać? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy wszystko o bonie turystycznym 2020 i wniosku o 500 zł na wakacje.

Bon turystyczny - kiedy 500 zł na wakacje, dla kogo i gdzie można wykorzystać? [WNIOSEK]

Wniosek o bon turystyczny - jak złożyć online?

Informacje na temat tego, jak złożyć wniosek o bon turystyczny, szczególnie interesują wiele osób. Bon 500 zł na wakacje można otrzymać po zarejestrowaniu się na Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), podobnie jak 500+.

Warto w tym miejscu dodać, że system PUE ZUS pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. Szczegółową instrukcję można znaleźć w wideo poniżej.

Profil zaufany: co to jest i jak założyć przez bank? Instrukcja krok po kroku

Bon turystyczny - jak aktywować i korzystać z bonu 500 zł na wakacje?

Aktywacja bonu turystycznego jest bardzo prosta. Aby to zrobić, należy zalogować się na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Następnie wybrać zakładkę „Ogólny” i przejść do zakładki „Polski Bon Turystyczny” > „Mój bon”. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie aktualnego adresu e-mail oraz numeru telefonu komórkowego. Bon można aktywować, a następnie z niego korzystać, już z piątku na sobotę (z 31 lipca na 1 sierpnia 2020).

Numer bonu turystycznego zostanie przesłany na numer telefonu komórkowego lub adres poczty elektronicznej beneficjenta. Przy opłacaniu usług turystycznych, wystarczy wówczas wskazać kod otrzymany z ZUS. 

Przypomnijmy, że bon 500 zł na wakacje ma formę elektroniczną. Będzie można go wykorzystać do opłacenia np.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozu sportowego czy rekreacyjnego. Podmioty turystyczne, których usługi będzie można opłacić za pomocą bonu, znajdą się w - stworzonym na potrzeby programu - Katalogu Bazy Turystycznej.

Bon turystyczny: baza turystyczna [LISTA HOTELI, MIEJSC, FIRM]

Bon turystyczny ma być przede wszystkim wsparciem dla polskiej branży turystycznej. Będzie można go wykorzystać do końca marca 2022 roku.

RadioZET.pl