Zamknij

Bottiglieria 1881 - menu, ceny i adres restauracji w Krakowie z gwiazdką Michelin

19.06.2020 14:32
Bottiglieria 1881 - menu, ceny i adres restauracji w Krakowie z gwiazdką Michelin
fot. PIXABAY

Restauracja Bottiglieria 1881 z gwiazdką Michelin - informacja na ten temat została oficjalnie ogłoszona w drugiej połowie czerwca 2020 roku. Tym samym krakowska restauracja została trzecią w Polsce, która może poszczycić się tak prestiżowym wyróżnieniem. Szczegóły dotyczące menu Bottiglieria 1881, cen i dokładnego adresu restauracji, można znaleźć poniżej.

Bottiglieria 1881 - MENU, ceny, adres i dokładna lokalizacja restauracji w Krakowie, która otrzymała gwiazdkę Michelin. Jakie potrawy serwowane są w tej restauracji? Ile kosztują? Gdzie się znajduje? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy wszystko o restauracji Bottiglieria 1881.

Bottiglieria 1881 - MENU i CENY restauracji w Krakowie z gwiazdką Michelin

W drugiej połowie czerwca 2020 roku ogłoszono zestawienie restauracji wyróżnionych w najnowszym Czerwonym Przewodniku Michelin "Main Cities of Europe 2020". Prestiżowym odznaczeniem może poszczycić się m.in. polska restauracja Bottiglieria 1881, która zlokalizowana jest w Krakowie. Warto w tym miejscu wspomnieć, że do tej pory gwiazdę Michelin otrzymały dwie restauracje w Polsce - tj. warszawskie Atelier Amaro oraz Senses.

W przewodniku Michelin restauracje mogą otrzymać trzy symbole. Naturalnie najważniejszymi są Gwiazdki Michelin, które przyznawane są za walory smakowe dań. Skala ta oscyluje w granicach od 1 do 3 gwiazdek. Jedna gwiazdka oznacza, że lokal jest godny uwagi, dwie, że warto go odwiedzić, a trzy, że kuchnia w danej restauracji jest wyjątkowa. Innym symbolem są Sztućce (Łyżka i Widelec), które otrzymuje się za jakość obsługi, atmosferę i wystrój lokalu - przyznawane jest od jednego do pięciu sztućców. Z kolei trzecim symbolem jest Bib Gourmand, czyli stosunek jakości do ceny.

W związku z przyznaniem gwiazdki Michelin polskiej restauracji, wiele osób zaczęło szukać w sieci informacji na temat menu Bottiglieria 1881 oraz cen. Restauracja w swojej ofercie ma zarówno przystawki, jak i dania główne oraz desery. Przykładowo na przystawkę zamówić można m.in. kapuśniak (25 zł) lub przepiórkę (39 zł), na danie główne - dziką kaczkę (72 zł) bądź jagnięcinę (75 zł), a na deser - rokitnik (32 zł) lub topinambur (32 zł). Ponadto restauracja posiada także ponad 400 win w kacie. Więcej informacji na ten temat oraz pełne menu Bottiglieria 1881, można znaleźć na oficjalnym profilu restauracji na Facebooku w zakładce "Menu".

Restauracja serwująca dania bazujące na regionalnych i sezonowych produktach wysokiej jakości - w najprostszej postaci. Ponad 400 etykiet wyselekcjonowanych win z całego świata. Pasja i talent wielu ludzi w jednym miejscu. Lunch po wcześniejszej rezerwacji - czytamy w opisie restauracji na ich profilu w mediach społecznościowych.

Restauracja Bottiglieria 1881 - gdzie się znajduje? [ADRES]

Restauracja Bottiglieria 1881 z gwiazdką Michelin zlokalizowana jest w Krakowie przy ulicy Bocheńskiej 5. Warto zaznaczyć, że jest to ulica jednokierunkowa, dlatego zalecany jest dojazd od ul. Gazowej.

RadioZET.pl