Zamknij

Boże Ciało 2021 - sklepy otwarte w czwartek, 3 czerwca 2021 [ŻABKA, GLOBI, FRESHMARKET]

02.06.2021 14:48
Boże Ciało - sklepy
fot. SHUTTERSTOCK

Sklepy otwarte w Boże Ciało 2021 to temat, na który informacji poszukuje wiele osób. Nie wszyscy w końcu wiedzą, czy w święto, które wypada w czwartek 3 czerwca, supermarkety i galerie handlowe będą czynne w regularnych godzinach. Szczegóły dotyczące tego, jakie sklepy są otwarte w Boże Ciało 2021 i gdzie w tym dniu będzie można zrobić zakupy, zamieszczamy poniżej.

Sklepy otwarte w Boże Ciało 2021 - jakie sklepy są otwarte w czwartek, 3 czerwca? Czy tego dnia czynne będą supermarkety takie jak Biedronka, Lidl, Tesco, Kaufland, Auchan? Gdzie w tym terminie zrobimy zakupy? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o sklepach otwartych w Boże Ciało 3.06.2021.

Boże Ciało 2021 - SKLEPY: otwarte czy zamknięte 3 czerwca?

Tradycyjnie wiele osób poszukuje w sieci informacji na temat tego, czy sklepy w Boże Ciało 2021 są otwarte, czy zamknięte i gdzie w tym terminie będzie można udać się na zakupy. Dla wszystkich osób, które w czwartek chciały zrobić większe zakupy spożywcze lub udać się do galerii handlowej, nie mamy dobrych wiadomości - zdecydowana większość sklepów w Boże Ciało będzie zamknięta. 

4 czerwca 2021 - wolne od pracy i szkoły w piątek, dzień po Bożym Ciele?

Boże Ciało, które w 2021 roku wypada 3 czerwca (czwartek), jest dniem ustawowo wolnym. Oznacza to, że w tym terminie zamknięte będą szkoły, supermarkety, sklepy w galeriach handlowych, punkty usługowo-handlowe, urzędy itd.

Boże Ciało, inaczej Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, ma charakter dziękczynny i radosny. W ten dzień katolicy wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w ciało i krew Chrystusa. Uroczystość ta została ustanowiona na skutek objawień św. Julianny z Cornillon. Boże Ciało to święto nakazane, co oznacza, że uczestnictwo tego dnia we mszy świętej jest obowiązkowe. 

Sklepy otwarte w Boże Ciało 2021 - jakie sklepy są czynne 3 czerwca?

Mimo że 3 czerwca jest dniem ustawowo wolnym, to niektóre sklepy w Boże Ciało 2021 będą otwarte. Oznacza to, że w wybranych miejscach tego dnia bez problemu będzie można zrobić zakupy. 

Długi weekend czerwcowy 2021 - kiedy jest Boże Ciało i wolne w czerwcu? [DATA]

Sklepy otwarte w Boże Ciało 2021 to m.in. wybrane sklepiki osiedlowe, Żabki, Lewiatany, Freshmarkety, Carrefoury Express czy sklepy sieci Globi. W takim wypadku za ladą musi stanąć sam właściciel lub pracownik zatrudniony na umowę zlecenie lub o dzieło. Dodatkowo 3 czerwca otwarte mogą być także stacje benzynowe, restauracje, kawiarnie czy kwiaciarnie.

Co istotne, godziny otwarcia sklepów w Boże Ciało 2021 mogą ulec zmianie. O taką informację warto zapytać sprzedawcę kilka dni wcześniej.

Jak widać, jeśli czegoś nagle zabraknie nam w domu w Boże Ciało, otwarte sklepy będzie można znaleźć, choć może nie być to łatwe. Zachęcamy zatem, aby zrobić zakupy kilka dni wcześniej. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych stresów.

RadioZET.pl