Zamknij

Boże Ciało - czy film Jana Komasy dostanie Oscara 2020? [PRZEWIDYWANIA]

Jolanta Waligóra
09.02.2020 19:07
Boże Ciało - czy film Jana Komasy dostanie Oscara 2020? [PRZEWIDYWANIA]
fot. Youtube/KinoSwiatPL

Czy film "Boże Ciało" dostanie Oscara 2020? Polska produkcja Jana Komasy na początku stycznia otrzymała nominację do najbardziej prestiżowej nagrody filmowej, czyli Oscara, w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Szczegółowe informacje na temat tego, jakie szanse ma "Boże Ciało" na Oscara 2020 oraz przewidywania bukmacherów, można znaleźć poniżej.

"Boże Ciało" - czy film Jana Komasy dostanie Oscara 2020 w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny"? Z jakimi innymi produkcjami walczy w tej kategorii? Jakie ma szanse? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, czy polski film "Boże Ciało" dostanie Oscara 2020.

Oscary 2020 - kiedy gala rozdania Oscarów, gdzie się odbędzie i kto poprowadzi? [DATA]

Czy film Boże Ciało dostanie Oscara 2020? 

Informacje na temat tego, jakie szanse na statuetkę ma polski film i czy "Boże Ciało" dostanie Oscara 2020, wzbudzają żywe zainteresowanie. Nic dziwnego, w końcu nominacja do najbardziej prestiżowej nagrody filmowej to ogromne wyróżnienie. Przypomnijmy, że polska produkcja w reżyserii Jana Komasy na początku stycznia otrzymała nominację w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Rok temu w tej samej kategorii nominację otrzymała "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego.

Analizując to, czy film "Boże Ciało" dostanie Oscara 2020, należy oczywiście zwrócić uwagę na konkurencję, która w tym roku jest naprawdę duża. O cenną statuetkę, oprócz polskiej produkcji, walczą następujące tytuły:

  • "Parasite" 
  • "Kraina miodu"
  • "Ból i blask"
  • "Nędznicy"

Oscary 2020 - FAWORYCI: kto wygra w poszczególnych kategoriach? [PRZEWIDYWANIA]

Boże Ciało - czy film Jana Komasy dostanie Oscara 2020? [PRZEWIDYWANIA]

Jak więc widzimy, konkurencja jest niemała, a zdecydowanym faworytem do Oscara 2020 w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny" jest koreański "Parasite", który został uznany przez krytyków. Reżyser produkcji Joon-ho Bong w satyrystyczny sposób ukazał w nim nierówności ekonomiczne i podziały klasowe wśród współczesnych Koreańczyków z Południa. 

"Parasite" - gdzie obejrzeć cały film ONLINE? O czym jest "Parasite? [NETFLIX, RECENZJA]

Według bukmacherów także pozostałe tytuły mają większa szansę na otrzymanie Oscara 2020 niż "Boże Ciało". W ocenie analityków STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce, szanse produkcji na zdobycie statuetki są niewielkie – kurs wynosi aż 25,00. Oznacza to, że każdy gracz, który trafnie obstawi 100 zł na jego zwycięstwo, wygra 2 200 zł.

Oscary 2020 - WYNIKI. Kto wygra? [LISTA ZWYCIĘZCÓW, LAUREACI 2020]

Zdecydowanym faworytem bukmacherów STS w tej kategorii jest "Parasite" – kurs 1,03. Spośród nominowanych produkcji mniejsze szanse mają "Ból i blask" (kurs 10,00), "Nędznicy" (kurs 18,00) oraz "Kraina miodu" (kurs 25,00) – w przypadku przyznania statuetki któremuś z tych filmów postawienie na niego 100 zł wiązać się będzie z wygraną w wysokości odpowiednio 880 zł, 1 584 zł oraz 2 200 zł.

Mimo wszystko trzymamy mocno kciuki za "Boże Ciało"!

Boże Ciało - ONLINE. Gdzie oglądać cały film Boże Ciało w internecie? 

Zagłosuj

Czy film "Boże Ciało" ma szanse na Oscara 2020?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/mat.prasowe/JW