Zamknij

Boże Ciało - czy jest nominowany do Oscara 2020 i w jakich kategoriach? [NOMINACJE]

Karolina Piotrowska
14.01.2020 15:20
Boże Ciało - czy jest nominowany do Oscara 2020 i w jakich kategoriach? [NOMINACJE]
fot. Youtube / KinoSwiatPL

Poznaliśmy już pełną listę nominowanych do Oscara 2020. Wiele osób zastanawia się, czy któryś z polskich filmów także otrzymał szansę na otrzymanie tej wyjątkowej nagrody. Sprawdzamy, czy jedna z głośniejszych polskich produkcji "Boże Ciało" jest nominowana do Oscara 2020 i w jakich kategoriach.

Boże Ciało - czy  jest nominowany do Oscara 2020 i w jakich kategoriach? Nominacje do Oscarów 2020 zostaną ogłoszone w poniedziałek, 13 stycznia. Sprawdzamy, czy polska produkcja będzie mieć szansę na zdobycie tej wyjątkowej nagrody podczas 92. ceremonii wręczenia Oscarów 2020, czyli nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej oraz w jakich kategoriach i jakie inne filmy będą nominowane do zdobycia statuetki.

Oscary 2020 - NOMINACJE. Kto będzie walczyć o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH]

Czy film "Boże Ciało" jest nominowany do Oscara 2020?

W poniedziałek, 13 stycznia po godzinie 14.00 poznaliśmy nominacje do Oscara 2020. Czy "Boże Ciało" będzie walczyć z innymi nieanglojęzycznymi filmami o statuetkę? Poznaliśmy już oficjalne informacje, a nominacje zostały ogłoszone! Film "Boże Ciało" został nominowany do Oscara 2020.

Oscary 2020 - NOMINACJE: kiedy oglądać online, gdzie i o której godzinie? [TRANSMISJA]

Zagłosuj

Czy "Boże Ciało" ma szansę na zdobycie Oscara 2020?

Liczba głosów:

Boże Ciało - w jakich kategoriach jest nominowany do Oscara 2020?

Film "Boże Ciało" został nominowany w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Oprócz niego wyróżnione zostały tytuły: "Parasite", "Ból i blask", "Kraina miodu" i "Nędznicy".

Oscary 2020: ,,Boże Ciało” nominowane do prestiżowej nagrody. W jakich kategoriach?

Pełną listę i wszystkie nominacje do Oscarów 2020 poznaliśmy podczas specjalnego wydarzenia, które odbędzie się w styczniu 2020 roku. Organizatorzy postanowili jednak ujawnić część nominacji wcześniej, a na oficjalnej stronie internetowej w połowie grudnia została ogłoszona krótka lista nominowanych do Oscarów 2020, czyli jednej z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie filmu. Nagroda przyznawana jest co roku przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. 

Oscary 2020 - kiedy gala rozdania Oscarów, gdzie się odbędzie i kto poprowadzi? [DATA]

Wiemy już, że na krótkiej liście nominacji do Oscarów 2020 "Boże Ciało" został uwzględniony i jest brany pod uwagę w nominacjach do nagrody. Według wielu krytyków ma on bardzo duże szanse, aby powalczyć o statuetkę. Oprócz polskiego filmu na krótkiej liście znalazł się również m.in. "Parasite" w reżyserii Bonga Joon-ho.

Boże Ciało - ONLINE. Gdzie obejrzeć cały film Boże Ciało w internecie?

"Boże Ciało" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem.

Oscary 2020 - FAWORYCI: kto wygra w poszczególnych kategoriach? [PRZEWIDYWANIA]

Oscary 2020 bez prowadzącego. Kiedy zostaną ogłoszone nominacje?

RadioZET.pl/KP